Basın Açıklamaları

06/03/2024

GYİAD Yapay Zekâ ve İş Dünyası Zirvesi, Geleceği Yeniden Kurgulamak temasıyla gerçekleşti

Genç Yönetici ve İş İnsanları Derneği (GYİAD) tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen “Yapa Zekâ ve İş Dünyası Zirvesi”, “Geleceği Yeniden Kurgulamak” temasıyla 6 Mart’ta DasDas Ataşehir’de gerçekleşti. İş dünyasının yoğun katılımıyla gerçekleşen zirvede, teknolojinin en dinamik alanlarından biri olan yapay zekâ dünyasının dünü, bugünü ve geleceği konunun profesyonelleri tarafından değerlendirildi.

28/01/2024

Küresel risklerin yeni yüzü: Yapay zekâ çağında dezenformasyon

Dünya Ekonomik Forumu'nun (WEF) 2024 Global Riskler Raporu'na göre yapay zekâ kaynaklı dezenformasyon, önümüzdeki iki yıl için en büyük tehdit olarak görülüyor. GYİAD Dijital Çalışma Grubu, 2025'te yürürlüğe girmesi planlanan yapay zekâ yasasının hem bireylerin haklarını koruma hem de teknolojik yenilikleri teşvik etme açısından dengeli bir yaklaşımı hedeflediğini vurguluyor.

30/05/2023

GYİAD'IN 19. DÖNEM BAŞKANI MUSTAFA ÖZER OLDU

Genç Yönetici ve İş İnsanları Derneği, 30 Mayıs’ta 19. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nı yaptı. Yeni yönetim kurulunun da seçildiği toplantıda GYİAD’ın 19. dönem Başkanı Mustafa Özer oldu. 2016 yılından bu yana GYİAD üyesi olan Özer, GYİAD’ın 17. döneminde Tarım ve Sürdürebilirlik Çalışma Grubu Eş Başkanlığı ve 18. döneminde GYİAD Başkan Yardımcısı ve Sürdürülebilir Çevre Çalışma Grubu Eş Başkanlığı görevini yürüttü. Mustafa Özer, 19. dönem başkanlığını 30 Mayıs itibarıyla İrem Pehlivanoğlu Gürkaş’tan devraldı.

29/05/2023

GYİAD Seçim Açıklaması

GYİAD olarak, 28 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleşen seçim sonuçları neticesinde, milletimizin teveccühüyle gerekli çoğunluğu sağlayarak yeniden Cumhurbaşkanı seçilen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı tebrik ediyor; Vatanımızın istikbali, bütünlüğü, milletimizin birlik ve beraberliği için sonuçların hayırlı olmasını diliyoruz.

11/05/2023

GYİAD: SÜRDÜRÜLEBİLİR KALKINMANIN ANAHTARI KADIN İSTİHDAMI

 GYİAD İstihdam Çalışma Grubu ve İstanbul Ekonomi Araştırma iş birliğinde hazırlanan “Genç Kadın İstihdamı ve Yeni Ekonomi Raporu yayımlandı. Rapor, “kadınların sosyal, siyasi ve ekonomik hayata katılımı olmadan, sürdürülebilir kalkınma hedeflerini gerçekleştirmek mümkün değildir” diyor. Raporun kamuoyuna sunumu ile birlikte GYİAD Genç Kadın İstihdamı ve Yeni Ekonomi Zirvesi de gerçekleştirildi.

04/05/2023

GYİAD'DAN SANAL GERÇEKLİK TEMELLİ ORMAN YANGINI FARKINDALIK HAREKETİ

Yaz aylarının yaklaşmasıyla Türkiye ormanları yine orman yangını tehlikesi altında! Genç Yönetici ve İş İnsanları Derneği (GYİAD) Sürdürülebilir Çevre Çalışma Grubu, yangınlarla hızla yok olan ormanlık alanlarımız konusunda farkındalık yaratmak üzere “Göz Açıp Kapayıncaya Kadar” Sanal Gerçeklik (VR) projesinin startını verdi.

23/11/2022

GYİAD Başkanı İrem Pehlivanoğlu Gürkaş, 15. Global Girişimcilik Haftası’nda konuştu

Türkiye’de 2008 yılından beri her Kasım ayında 180 ülkeyle aynı anda kutlanan Global Girişimcilik Haftası’nın 15’incisi bu yıl 14-20 Kasım tarihleri arasında “Geleceğe kanat aç” sloganıyla kutlandı. Girişimcilikte Kadın Gücü oturumunda konuşan GYİAD Başkanı İrem Pehlivanoğlu Gürkaş, derneğin kadın girişimciliği desteklemek adına yapmakta olduğu çalışmalara dikkat çekti.

26/10/2021

Cumhuriyetimizin 98. Yılında GYİAD 35 Yaşında!

Genç Yönetici ve İş İnsanları Derneği (GYİAD) 35. yaşını, Cumhuriyetin kuruluşunun 98. yılında, her yıl geleneksel olarak düzenlediği Cumhuriyet Balosu ile kutladı. Türkiye’nin genç iş dünyası temsilcileri olarak, ülkemizi daha ileriye taşımak vizyonuyla hareket eden Genç Yönetici ve İş İnsanları Derneği (GYİAD), her yıl geleneksel olarak düzenlediği Cumhuriyet Bayramı Balosu’nu pandemi döneminde verilen aranın ardından bu yıl yine gerçekleştirerek 35. yılını kutladı.

25/06/2021

GYİAD’ın 18. dönem başkanı Fuat Pamukçu oldu

Genç Yönetici ve İş İnsanları Derneği, 24 Haziran’da 18. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nı yaptı. Yeni yönetim kurulunun da seçildiği toplantıda GYİAD’ın 18. dönem Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkanı Fuat Pamukçu oldu. 2009 yılından beri GYİAD üyesi olan Pamukçu, 17. dönemde başkanlığı Yiğit Savcı’dan devralarak göreve gelmişti. 24 Haziran itibariyle ikinci kez başkan seçilen Pamukçu, önceki dönemlerde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı, Üye İlişkileri Eş Başkanlığı görevlerinde bulunmuş; GYİAD’ın Dijital Çalışma Grubu başkanı olarak çok sayıda etkinlik ve konferans gerçekleştirmişti.

25/04/2021

GYİAD’ın ABD Başkanı Biden’ın soykırım ifadesini kullanmasına karşı açıklaması

GYİAD olarak, ABD Başkanı Joe Biden'ın 1915 olaylarına ilişkin politik bir söylemle sözde soykırım ifadesini kullanmasını esefle karşılıyor ve reddediyoruz. Tarihsel ve Uluslararası hukuk açısından geçerliliği olmayan bu gerçek dışı, politik temelli ve dayanaksız ifadeyi şiddetle kınıyoruz. Açıklamada ortaya atılan sözde “soykırım” iddiası uluslararası hukukun talep ettiği dayanaklardan ve bilimsel kanıtlardan yoksundur. Farklı kökene sahip Türk ve Ermeni halkları, yüzyıllardır kardeşçe yaşamaktadırlar. Tarihi olaylar tarihçiler tarafından araştırılmalı, gerçekler siyasi konjonktürün çıkarları tarafından “sözlerle” belirlenmemelidir. Üçüncü bir ülke olarak ABD'nin kimseye yarar sağlamayacak bu anlamsız çıkışını siyasi ve diplomatik açıdan doğru bulmak mümkün değildir. İçerisinde bulunduğumuz bölgedeki diplomatik hassasiyetler dikkate alınmalı, tarih uzmanlar ve araştırmacılar tarafından değerlendirilmeli, ABD yönetimi, toplumlar arasında diyalog yoluyla ele alınması gereken konularla ilgili tavrını yeniden gözden geçirmelidir.