Haberler

30.05.2023

GYİAD 19. Dönem Olağan Genel Kurul Toplantısı

Derneğimiz 30 Mayıs 2023 tarihinde 19. Olağan Genel Kurul toplantısını düzenledi. Toplantının açılış konuşması 18. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Sayın İrem Pehlivanoğlu Gürkaş tarafından yapıldı. Ardından Derneğimizin Genel Sekreteri Sayın Sinem Sonuvar Birbilen 18. Dönem Faaliyet Raporu sunumunu gerçekleştirdi. Hemen akabinde  toplantı gündemi kapsamında Denetleme Kurulu Başkan Yardımcısı Sayın Avni Sönmezyıldız tarafından 18. Dönem Bilanço, gelir ve gider hesaplarının detayları paylaşıldı.  Bahsi geçen toplantıda GYİAD’ın Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu asil ve yedek üyelerinin seçimi gerçekleştirildi ve Derneğimizin 19. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı olarak Mustafa Özer seçildi.

11.05.2023

Genç Kadın İstihdamı ve Yeni Ekonomi Zirvesi

Kadın istihdamı sürdürebilir kalkınmanın anahtarıdır. Kadınların sosyal, siyasi ve ekonomik hayata katılımı olmadan “sürdürülebilir kalkınma hedeflerini” gerçekleştirmek mümkün değildir. İşte buradan hareketle, Türkiye'de genç kadınların iş piyasasındaki durumunu, yaşadığı zorluklar ve yeni ekonominin gerektirdiği yetenekler konusunda hazır olma durumlarını ele almak hedefiyle İstanbul Ekonomi Araştırma şirketi tarafından Genç Kadın İstihdamı ve Yeni Ekonomi raporu hazırlanmıştır.

04.05.2023

Sürdürülebilir Çevre ve Orman Yangınları Paneli

Genç Yönetici ve İş İnsanları Derneği (GYİAD) Sürdürülebilir Çevre Çalışma Grubu, yangınlarla hızla yok olan ormanlık alanlarımız konusunda farkındalık yaratmak üzere “Göz Açıp Kapayıncaya Kadar” Sanal Gerçeklik (VR) projesinin startını verdi.

12.04.2023

GYİAD 19. Olağan Genel Kurul Çağrısı

Derneğimizin Olağan Genel Kurul toplantısı 12.05.2023 tarihinde saat 12.00'da Genç Yönetici ve İş İnsanları Derneği Merkezi, Esentepe Mahallesi Büyükdere Caddesi Assembly Ferko Signature Binası No.175 /14 Şişli, İstanbul adresinde aşağıdaki gündeme göre yapılacaktır.  Belirtilen gün çoğunluk sağlanamadığı takdirde ise ikinci toplantı 30.05.2023 tarihinde aynı gündemle, Wyndham Grand Istanbul Levent Charlie Chaplin Salonu’nda, Esentepe, Büyükdere Cd. No 177-183, 34394 Şişli/İstanbul adresinde saat 09:00'da yapılacaktır. 

29.11.2022

Anıtkabir Ziyareti

Derneğimiz, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve 24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında yönetim kurulumuz, eşbaşkanlarımız ve üyelerimizden oluşan bir heyetle ANITKABİR Ziyareti gerçekleştirip, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü minnet ve saygıyla anmıştır.

15.06.2022

GYİAD MBA Programı'nın ikinci dönemi başladı!

GYİAD MBA programı ile genç yetenekleri keşfedip teoriye ve pratiğe dayalı eğitimler çerçevesinde iş dünyasına hazırlamayı ve ölçülebilir fayda üreten ülkeye yetişmiş iş gücü katmayı amaçlıyoruz. Aynı zamanda seçkin MBA programları ve geçerli sertifika programları arasında yer almayı, fayda üretmeyi ve farkındalığımızı artırmayı hedefliyoruz. 

28.03.2022

GYİAD Gaziantep Heyet Ziyareti

24-26 Mart 2022 tarihlerinde Gaziantep’e düzenlenen Heyet Ziyareti kapsamında GYİAD, Gaziantep’in iş dünyası temsilcileri ile bir araya geldi. Bu kapsamda ziyaretin birinci gününde Gaziantep Genç İş İnsanları Derneği ile networking toplantısı gerçekleştirildi. Söz konusu toplantıda iki kurum arası potansiyel işbirliği olanakları değerlendirildi.

25.02.2022

Anıtkabir Ziyareti

4 Ocak 2022 tarihinde gerçekleşen Yönetim Kurulu Toplantısı neticesinde Derneğimizin 18. Dönem Başkanı olarak İrem Pehlivanoğlu Gürkaş seçilmiştir. Bu kapsamda, Derneğimiz Başkan değişikliği sonrasında ilk ziyaretini yönetim kurulumuz ve üyelerimizden oluşan bir heyetle ANITKABİR’e gerçekleştirerek, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü minnet ve saygıyla anmıştır.

17.01.2022

GYİAD Girişimcilik vakaları serisinin üçüncüsü olan "Yeni Neslin Rotası"nı okuyucu ile buluşturdu

GYİAD, genç iş dünyası temsilcileri olarak gençlere üyelerinin girişimcilik hikayeleri ile ilham vermesi amacıyla hayata geçirdiği girişimcilik vakaları serisine hız kesmeden devam ediyor. Serinin ilk kitabı olan “Formül Sosunda” 2017 yılında, GYİAD üyesi beş kadın girişimcinin tecrübelerini anlatan ikinci kitabı “Kendi Hikayesini Yazanlar” ise 2019 yılında okurlarla buluşmuştu.