Basından

15.03.2024

“Ara Eleman” raporu hazırlanıyor

GYİAD Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mustafa Özer, Ekonomist Dergisi Haber Müdürü Aram Ekin Duran ile bir görüşme gerçekleştirdi. Özer görüşmede, yeni dönemde İstihdam Çalışma Grubu önderliğinde hazırlanan “Dijitalleşen Dünyada Ara Eleman Problemi” raporuyla ilgili bilgiler verdi. Aynı zamanda, Mart ayında düzenlenen Yapay Zeka Zirvesi ve 9 Mayıs tarihde düzenlenmesi planlanan Sürdürülebilirlik Zirvesi hakkında ayrıntıları paylaştı.

31.01.2024

Küresel risklerin yeni yüzü: Yapay zekâ çağında dezenformasyon

Dünya Ekonomik Forumu'nun (WEF) 2024 Global Riskler Raporu'na göre yapay zekâ kaynaklı dezenformasyon, önümüzdeki iki yıl için en büyük tehdit olarak görülüyor. GYİAD Dijital Çalışma Grubu, 2025'te yürürlüğe girmesi planlanan yapay zekâ yasasının hem bireylerin haklarını koruma hem de teknolojik yenilikleri teşvik etme açısından dengeli bir yaklaşımı hedeflediğini vurguluyor.

01.06.2023

GYİAD'ın Yeni Başkanı Mustafa Özer Oldu

Genç Yönetici ve İş İnsanları Derneği'nin yeni Başkanı Mustafa Özer oldu. 2016 yılından bu yana GYİAD üyesi olan Özer, GYİAD'ın 17. döneminde Tarım ve Sürdürebilirlik Çalışma Grubu Eş Başkanlığı ve 18. döneminde GYİAD Başkan Yardımcısı ve Sürdürülebilir Çevre Çalışma Grubu Eş Başkanlığı görevini yürüttü. Mustafa Özer, 19. dönem başkanlığını 30 Mayıs itibarıyla İrem Pehlivanoğlu Gürkaş'tan devraldı.

22.05.2023

Kalkınmanın Anahtarı Kadın İstihdamı

GYİAD İstihdam Çalışma Grubu ve İstanbul Ekonomi Araştırma iş birliğinde hazırlanan "Genç Kadın İstihdamı ve Yeni ekonomi Raporu"na göre; kadın istihdamı, bireysel ve toplumsal açıdan sürdürülebilir kalkınmanın gerçekleşmesi, ülkenin ekonomik çıkarlarına ve toplumsal refaha katkısı nedeniyle, ülkelerin politikalarında yer verdiği önemli konu başlıklarından biri olarak öne çıkıyor.