Projeler

GYİAD Akademi

GÜNCELLE
Her yıl üniversitelerden mezun olan binlerce genç “Ben şimdi ne yapacağım” sorunuyla karşı karşıya kalıyor ve iş hayatı için yeterince bilgili ve hazırlıklı olamıyor.
 
Genç Yönetici ve İş İnsanları Derneği (GYİAD) olarak bu konuyu sosyal sorumluluk projesi haline getirdik. Gençlerin girişimciliğe ilgisinin yaygınlaşması, onları iş dünyasının önde gelenleri ile buluşturmak, tecrübelerini dinlemelerini sağlamak, Girişimcilik konusunda ilham vermek, iş bulma ve katma değer yaratma becerilerini geliştirmek amacıyla GYİAD Akademi “Girişimcilikte, Teoriden Pratiğe Projesini” 2010 yılında başlattık.
 
Üniversite öğrencilerinin, kendi firmalarını kurmalarının desteklenmesi ve cesaretlendirilmesi fikrinden yola çıkılarak oluşturulan proje programı boyunca her hafta farklı bir GYİAD Üyesi farklı bir konuda bilgi ve deneyimlerini paylaşmak için üniversitelerde ders veriyor.
 
Türkiye’de girişimciliği özendirici, istihdamı arttırıcı iş ve eğitim platformu yaratmayı hedefleyen GYİAD Akademi, iş dünyasının tanınmış isimleriyle gençleri bir araya getiriyor.
 
GYİAD üyeleri, Gönüllü olarak belirli bir program çerçevesinde yaptıkları sunumlarla, öğrencilere teorinin ötesinde iş dünyasındaki deneyimlerini aktarıyorlar. Üniversitede aldıkları teorik bilgiyi, her biri kendi alanında önemli başarılara imza atmış, özellikle yeni ekonomi alanında Türkiye’nin yüz akı olan GYİAD üyelerinin tecrübesiyle harmanlayan öğrenciler, çok daha donanımlı bir şekilde iş yaşamına atılıyorlar.
 
Üniversite öğrencilerine yönelik olan program 10 veya 14 hafta sürüyor ve program sonunda öğrencilere sertifika veriliyor.
 
GYİAD Akademi şu ana kadar Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ),Yeditepe, Koç, Yıldız Teknik, Marmara, Sabancı, Bilgi ve Galatasaray olmak üzere toplam 8 üniversitede program gerçekleştirdi.
 
GYİAD Akademi eğitimleri çok beğenildi ve Girişimcilik Konseyi bünyesinde GYİAD - KOSGEB – YÖK - TGBD – TÜRKKONFED arasında imzalanan protokol ile resmi girişimcilik eğitimi oldu. Böylece GYİAD Akademi programının uygulandığı üniversite dersleri KOSGEB tarafından “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” olarak tanındı ve başarıyla bitiren öğrenciler KOSGEB Girişimcilik Sertifikası almaya ve böylece hibe almaya hak kazanıyorlar.
 
GYİAD Akademi ilk olarak 4 Mart 2016´da Çanakkale Üniversitesi´nde ve ardından 9 Mart 2016´da Antalya Akdeniz Üniversitesi´nde günlük paneller şeklinde adını duyurmaya başlıyor. 
 
Bunların yanında devlet desteği için İSTKA projesi olarak yazılması için de bir ön çalışma başlamış durumda. 
 
Girişimcilik eğitimlerimizin geliştirilerek yaygınlaştırılmasını, GYİAD Akademi’yi Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinin yanında Anadolu’ya yaymayı amaçlıyoruz.