GYİAD Girişimcilik vakaları serisinin üçüncüsü olan "Yeni Neslin Rotası"nı okuyucu ile buluşturdu

GYİAD Girişimcilik vakaları serisinin üçüncüsü olan "Yeni Neslin Rotası"nı okuyucu ile buluşturdu

GYİAD, genç iş dünyası temsilcileri olarak gençlere üyelerinin girişimcilik hikayeleri ile ilham vermesi amacıyla hayata geçirdiği girişimcilik vakaları serisine hız kesmeden devam ediyor. Serinin ilk kitabı olan “Formül Sosunda” 2017 yılında, GYİAD üyesi beş kadın girişimcinin tecrübelerini anlatan ikinci kitabı “Kendi Hikayesini Yazanlar” ise 2019 yılında okurlarla buluşmuştu.

Bu kez birkaç kuşak önce yaratılan başarılı Türk şirketlerinin hikayesini paylaştığı ve GYİAD’ın Girişimcilik vakaları serisinin üçüncü kitabı olan “Yeni Neslin Rotası” üçüncü neslin anlatımıyla okurla buluşuyor.

Gazeteci ve Ekonomi Yazarı Metin Can’ın imzasını taşıyan Ceres Yayınları tarafından basılan “Yeni Neslin Rotası” kitabı, birkaç kuşak önce yaratılmış, bugün ikinci ve üçüncü kuşak temsilcileriyle varlıklarını sürdüren başarılı Türk girişimlerin hikayesini paylaşıyor.

“Yeni Neslin Rotası”, GYİAD üyelerinin bir parçası olduğu köklü aile şirketleri ve holdinglerin kuruluş hikayelerinin yanı sıra, yöneticilerinin şirketlerini nasıl geleceğe taşımak istediklerini, değişim ve dönüşüm projelerini anlatıyor.  Kitap böylece, yeni neslin büyüme ve gelecek planları hakkında birinci elden bilgi sahibi olarak, genç girişimciler için ilham kaynağı olmayı hedefliyor.

Aile şirketlerinin üçüncü kuşak temsilcileri olan GYİAD üyelerinden Karpowership Ticari Operasyonlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Zeynep Harezi Yılmaz, Yıldırım Holding Finans Uzmanı Jasper Yıldırım, Asmira Group CEO’su Mustafa Aslan, Dalgakıran Kompresör Operasyonel Verimlilik Yöneticisi Tarık Dalgakıran, SOMAL Sac Sanayi Yönetici Ortağı Berkay Somal, Arfesan Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ayşe Arkan ve Ersu Gıda Yönetici Müdürü Melisa Akman İpeker’in kendi yolculuklarını anlattığı “Yeni Neslin Rotası”, her yaştan girişimci için iyi bir rehber olma niteliği taşıyor.