Üyelerimizden Haberler

24.05.2017

Ticaretin finansmanını kolaylaştıran Octet Türkiye’de / Nurdan Seval

Avustralya ve Asya Pasifik Bölgesi’nin önde gelen tedarik zinciri yönetimi ve finansmanı platformu Octet, Türk ve Avustralyalı ortakların girişimi ile Türkiye’de faaliyetlerine başladı. Octet oluşturduğu dijital platformla, özellikle KOBİ’lerin ek işletme sermayesi kaynaklarına erişimini kolaylaştırmanın yanı sıra tahsilat sıkıntısını gideren güçlü bir altyapı sunuyor.
13.05.2017

Aile şirketlerinde sürdürülebilirlik mümkün müdür? / Reşat Moral

Bilindiği üzere aile işletmeleri, iktisadi hayatta yalnızca Türkiye’de değil, global anlamda da oldukça önemli bir yer arz etmektedir. Türkiye’de aile şirketleri GSMH’nin yaklaşık yüzde 75’ini ve istihdamın da yaklaşık yüzde 85’ini sağlamaktadır.
17.05.2017

Sadece İstanbul’da 20 bin e-dolandırıcılık dosyası birikti / Moral Hukuk Bürosu

Son günlerde aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 150 ülkeyi etkileyen “fidyeci WannaCry” virüsü, gözleri bilişim yoluyla yapılan dolandırıcılığa çevirdi. Aslında e-dolandırıcılar çoğunlukla WannaCry gibi “büyük” işler yapmaktansa “küçük küçük çalışmayı” tercih ediyor.
22.05.2017

Firmagrafi: Denar Şirketler Grubu / Emin Günal

Mayıs - Haziran sayısının Firmagrafi sayfalarını: Gayrimenkul proje geliştirme, danışmanlık, müşavirlik ve mimarlık hizmeti veren DENAR Şirketler Grubu'nun gelişimine ayırdık.
14.05.2017

Konser ve Festivallerde Bu Yıl da Durgunluk Var / Erdem İpekçi

İstanbul'un önemli konser ve etkinlik alanlarından biri olan Lİfepark, bu yıl festival konseptlerini daha ön plana çıkaracak.
12.05.2017

ETUS, Kadoil'le el sıkıştı / Yasin kadooğlu

Edirne Toplu Ulaşım Sistemi tarafından kendi bünyelerinde kurulacak olan tesis ve akaryakıt istasyonu için, ETUS yöneticileri Kadoil ile işbirliği yaptı.
01.05.2017

Türk şirketinin CDN platformu dünya devlerini geride bıraktı / Serkan Sevim

Bağımsız ölçümleme şirketi Cedexis'in verilerine göre, Medianova'nın CDN platformu Türkiye'nin en hızlısı konumunda bulunuyor.
25.04.2017

Arsa Sahiplerine Tavsiyeler! / Ali güvenç Kiraz

Gayrimenkul Hukuku Derneği Başkanı Av. Ali Güvenç Kiraz, kentsel dönüşümde inşaatlar tamamlanırken eksik veya ayıplı işlerde arsa sahiplerinin neler yapabileceğine ışık tuttu:
16.04.2017

Dünyada 16. Sıradayız / Serkan Sevim

Dünyanın önde gelen oyun şirketlerine Türkiye'de altyapı servisleri sunan Medianova'nın CEO'su Serkan Sevim Türkiye'nin dünyanın en büyük oyun pazarları arasında 16. sırada bulunduğunu belirtiyor.
02.04.2017

21. Yüzyıl Hukuk Derneği H 21 Zirvesi'nde Buluşturdu / Ali Güvenç Kiraz

3 Farklı üniversiteden 7 arkadaşın yoğun çabaları sonucu resmi olarak 27 Ekim 2016 tarihinde kurulan 21. Yüzyıl Hukuk Derneği kuruldukları bu ilk senede pek çok önemli projeyi de hayata geçirdi.