Üyelerimizden Haberler

19.07.2017

Rüzgarı alan ‘geliştiriciler’ satışa geçebilir / Reşat Moral

Türkiye Elektrik İletim A.Ş’nin, geçen ayın sonunda gerçekleştirdiği ve rüzgar enerjisinden toplam 700 MW kapasiteli elektrik üretimini öngören projeye ilişkin ihalelerin ardından gözler ikincil işlemlere çevrildi. İhaleleri kazanan bazı firmaların satışa geçebileceği belirtiliyor.
11.07.2017

Yatırımcı ikinci yarıda "defansif" portföy oluşturmalı / Murat Sağman

Ekonomist Murat Sağman ile rekor kıran borsalardan başlayarak dünya piyasalarını konuştuk. Sağman, büyük merkez bankalarının eylül randevusu öncesinde gelişmeleri değerlendirdi.
17.06.2017

E-ticarette kişisel verilerin korunması / Reşat Moral

Elektronik ticaret (e-ticaret) günümüz tüketici alışkanlıklarının en yoğun yaşandığı platform olma yolunda hızla ilerlemektedir. Teknolojinin uçarcasına hızlı gelişimine paralel olarak cihazlar ve çevrimiçi platformlar artık kullanıcılarını çok daha yakından tanıyor.
04.06.2017

Konut Sektöründe Markayla Fark Yaratanlar / Erden Timur

Şehirleşme çalışmalarıyla öne çıkan Türkiye'de birçok sektörde olduğu gibi gayrimenkul sektöründe de zincir markalar oluşmuş durumda.
01.06.2017

Arayış Sürüyor / Erden Timur

Nef İcra kurul Başkanı Erden Timur, 510 milyon liralık yatırımla hayata geçirilecek Nef Yalıkavak'ın içinde yer alacak otelin yatırım bütçesinin yaklaşık 120 milyon lira olacağını belirtiyor.
01.06.2017

En Beğendiğim Yetkinliğim / İlker Baydar

Değişime direnmemek, risk almak, çevreye yatırım yapmak
31.05.2017

İnşaata Odaklandı / İrem Pehlivanoğlu

Kızları Seren ve İrem Pehlivanoğlu'yla birlikte inşaatta farklı projeler üretmeyi planlayan Ali Pehlivanoğlu, Ayrancılar'da havuzlu site projesini yaşama geçirdi.
31.05.2017

Nef 2017'de; 1,9 milyar TL'lik 4 yeni proje gerçekleştirecek / Erden Timur

Nef 2017'de 1,9 milyar TL yatırım değerine sahip konut ve akademik rezidans yatırımı gerçekleştirmeyi planlıyor.
24.05.2017

Ticaretin finansmanını kolaylaştıran Octet Türkiye’de / Nurdan Seval

Avustralya ve Asya Pasifik Bölgesi’nin önde gelen tedarik zinciri yönetimi ve finansmanı platformu Octet, Türk ve Avustralyalı ortakların girişimi ile Türkiye’de faaliyetlerine başladı. Octet oluşturduğu dijital platformla, özellikle KOBİ’lerin ek işletme sermayesi kaynaklarına erişimini kolaylaştırmanın yanı sıra tahsilat sıkıntısını gideren güçlü bir altyapı sunuyor.
13.05.2017

Aile şirketlerinde sürdürülebilirlik mümkün müdür? / Reşat Moral

Bilindiği üzere aile işletmeleri, iktisadi hayatta yalnızca Türkiye’de değil, global anlamda da oldukça önemli bir yer arz etmektedir. Türkiye’de aile şirketleri GSMH’nin yaklaşık yüzde 75’ini ve istihdamın da yaklaşık yüzde 85’ini sağlamaktadır.