Üyelerimizden Haberler

02.10.2017

Saç / Türkan Sezer

Sağlıklı bir saçın özellikleri nelerdir? Hangi durumlarda saçlı deride problemler olur?
27.09.2017

"MTV'deki yüzde 40'lık artış aile bütçesine ciddi maliyet oluşturur" / Numan Emre Ergin

MAZARS Denge İstanbul Vergi Ortağı Dr. Numan Emre Ergin, Maliye Bakanı Nacı Ağbal'ın, Yeni Orta Vadeli Programın tanıtıldığı basın toplantısında yaptığı açıklamalara ilişkin "Bu vergi artışlarının önemli ekonomik etkileri olacaktır. Bankalara uygulanan kurumlar vergisi oranı artışı bankaların kar marjını düşüreceğinden hem reel kesime hem de banka müşterisi gerçek kişilere bir şekilde yansıyacaktır.
13.09.2017

İzaha davet 1 Eylül'de başladı, ama... / Numan Emre Ergin

Vergi Usul Kanunu’nun (VUK) mülga 370’inci maddesi, 9/8/2016 tarihli ve 29796 sayılı Resmî Gazete’de (RG) yayımlanan 6728 sayılı Yatırım Ortamının İyileştirilmesi Amacıyla Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun ile “İzaha Davet” başlığı altında yeniden düzenlenmiş ve vergi sistemimize yeni bir müessese olarak “İzaha Davet” girmiştir.
09.09.2017

Taahhüt edilen sermaye borcunun yerine getirilmemesi vergisel bir risk yaratır mı? / Numan Emre Ergin

Türk Ticaret Kanunu'nun (TTK) 332 ve 580. maddelerine göre anonim şirketler asgari 50 bin TL, limited şirketler ise asgari 10 bin TL sermaye ile kurulmakta; 344 ve 585. maddeleri uyarınca da taahhüt edilen sermayenin dörtte biri tescilden önce, gerisi de tescili izleyen 24 ay içinde ödenebilmektedir.
05.09.2017

Emlak vergisine itirazda yarın son gün / Numan Emre Ergin

EMLAK vergisine itiraz süresi yarın sona eriyor. Belediyelerce ilan edilen ve önümüzdeki 4 yıl boyunca vergilendirmeye esas olacak olan metrekare birim değerlerine itiraz süresi 7 Eylül’e tarihine uzatılmıştı.
11.08.2017

Türk şirket Suudi Arabistan'da ilk adımı attı / Hüseyin Haluk Hasanoğlu

Hasanoğlu İnşaat, Suudi Arabistan'ın önemli ailelerinden ve gayrimenkul yatırımcılarından olan Alasiri Grup'la ortak yatırımlar için ilk adımı attı.
28.07.2017

Sınırlar değil, Hayaller çizerek yaşamalı gençler... / Barış Tezcan

Genç Başarı Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Barış Tezcan, gençlere, "Çalışmadan başarı sizi bulmuyor, siz çalıştıkça başarı kavramını üzerinize alıyorsunuz" diyor.
19.07.2017

Rüzgarı alan ‘geliştiriciler’ satışa geçebilir / Reşat Moral

Türkiye Elektrik İletim A.Ş’nin, geçen ayın sonunda gerçekleştirdiği ve rüzgar enerjisinden toplam 700 MW kapasiteli elektrik üretimini öngören projeye ilişkin ihalelerin ardından gözler ikincil işlemlere çevrildi. İhaleleri kazanan bazı firmaların satışa geçebileceği belirtiliyor.
11.07.2017

Yatırımcı ikinci yarıda "defansif" portföy oluşturmalı / Murat Sağman

Ekonomist Murat Sağman ile rekor kıran borsalardan başlayarak dünya piyasalarını konuştuk. Sağman, büyük merkez bankalarının eylül randevusu öncesinde gelişmeleri değerlendirdi.
17.06.2017

E-ticarette kişisel verilerin korunması / Reşat Moral

Elektronik ticaret (e-ticaret) günümüz tüketici alışkanlıklarının en yoğun yaşandığı platform olma yolunda hızla ilerlemektedir. Teknolojinin uçarcasına hızlı gelişimine paralel olarak cihazlar ve çevrimiçi platformlar artık kullanıcılarını çok daha yakından tanıyor.