Üyelerimizden Haberler

23.01.2018

Dış ticarette siber hijyenin 5 şartı / Moral & Partners

En büyükten en küçüğe kadar bütün şirketleri hedef alan siber saldırıların yol açtığı küresel zararın 2021 yılında 6 trilyon dolara ulaşması bekleniyor.
18.01.2018

Uluslararası Ticaret ve Siber Güvenlik / Moral Hukuk Bürosu - Efe Kınıkoğlu

Son yıllarda en büyük şirketlerden küçük işletmelere kadar hedef ayırt etmeksizin giderek artan siber saldırıların global olarak yol açtığı zararların 2021 yılından itibaren yıllık 6 trilyon dolara çıkması beklenmektedir. İletişim, hizmet ve para akışının sanal ortama taşındığı dünyamızda hem özel sektör hem de kamu kurum ve kuruluşları için siber tehditler varlığını giderek daha fazla hissettirmektedir.
10.01.2018

Gastronomi Günleri / Gülden Güral

Kütahya Porselen Gastronomi Günleri, geçtiğimiz hafta sonu gerçekleşti.
08.01.2018

Memleketimin İnsanından Vazgeçemem / Yiğit Savcı

Gama Alfa Plastik İnovasyon Yönetim Kurulu Başkanı ve Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği (GYİAD) Başkanı Yiğit Savcı, Adanalı.
08.01.2018

Este Sense Klinik / Türkan Sezer

Nişantaşı'nda yer alan Este Sense Kliniği sağlık estetik ve güzellik alanında önemli hizmetler veriyor.
03.01.2018

Organize perakende piyasasının yenilikçi çözümleri / Av. V. Reşat Moral - Moral Hukuk Bürosu

Günümüz piyasa dinamikleri, oyuncularını inovasyon odaklı projeler gerçekleştirmeye itmektedir. Bu yenilikçi yaklaşımlara örnek olarak “Pop-Up Mağazacılık” anlayışı gösterilebilir.
01.01.2018

Kariyer Yolu / Yiğit Savcı

2003 Yılında Gama Plastik A. Ş.'nin kurucu ortağı olarak girişimcilik serüvenine başladı.
29.12.2017

KADOİL, 'Yıl Sonu Satış Gücü Zirvesi' için toplandı

Kadoil, iki gün süren Yıl Sonu Satış Gücü Zirvesi'ni Türkiye genelindeki bölge müdürleri ve yönetim kadrosunun katılımıyla İstanbul'da gerçekleştirildi.
28.12.2017

Bitcoin kazançlarında vergisel risk bulunuyor / Dr. Numan Emre Ergin

MAZARS Denge Vergi Hizmetleri Ortağı ve Yeminli Mali Müşavir Dr. Numan Emre Ergin, Bitcoin'den elde edilen kazançlarda vergisel risk bulunduğunu söyledi. Bitcoin hakkında çok sayıda kafa karıştıran açıklamalar yapıldığını belirten Ergin, "Bitcoin’in bir balon olduğu ve yatırım yapılamaması gerektiği yolunda uyarılarda bulunulmaktadır. Bütün bu uyarılara rağmen Bitcoin’e yapılan yatırımlar ve Bitcoin üzerinden yapılan işlemler her geçen gün artmaktadır" dedi.
22.12.2017

Katar değer katar mı? Katar’da yabancı yatırım / Moral Hukuk Bürosu

Katar, son dönemde malum ekonomik yaptırımlara maruz kalması nedeniyle kredi notları uluslararası kredi derecelendirme kuruluşları tarafından düşürülmüş olsa da krizi fırsata dönüştürmek isteyen girişimci ve yatırımcıların bir hayli ilgisini çekmektedir.