Üyelerimizden Haberler

10.07.2015

Teminat mektubu yerine tamamlama sigortası / Ali Güvenç Kiraz

Gayrimenkul Hukuku Derneği Başkanı Ali Güvenç Kiraz, kentsel dönüşümdeki kat karşılığı inşaat sözleşmelerinde talep edilen teminat mektubunun yerine bina tamamlama sigortasının güvence olarak kullanılabileceğini söyledi.
22.06.2015

Yıkılmadım ayaktayım / Ali Güvenç Kiraz

Kentsel dönüşüm kapsamında tek seçenek binanızı yıkıp yeniden yapmak değil. Uygun yapılarda ‘güçlendirme’ çalışması ile binalar risk faktörlerinden kurtuluyor.
18.06.2015

Yabancı yatırımcı hükümeti bekliyor / Kerim Kotan

Birleşme ve satın almalara danışmanlık yapan Pragma'nın yönetici ortağı Kerim Kotan, Türkiye'nin siyasetten bağımsız olarak son 10 senedir bölgede en çok ilgi duyulan, potansiyeli ve enerjisi en yüksek ülkelerden biri olduğunu ifade etti.
18.06.2015

Genç Türk iş adamı, 3. kez Körfez'in en etkili isimleri arasında / Burak Kızılhan

Construction Week’in her yıl belirlediği, bölgenin en etkili 100 ismini kapsayan Power 100 listesine genç Türk iş adamı 3.ncü kez girmeyi başardı.
15.06.2015

Kentsel dönüşümde apartmanları bekleyen sebepsiz zenginleşme davaları ve SPK lisanslı değerleme raporlarının önemi / Ali Güvenç Kiraz

Kentsel Dönüşüm sürecinde 2/3 Arsa payı çoğunluğu ile karar alma süreçlerinde apartman veya sitelerde karşımıza çıkan önemli sorunlardan bir tanesi de 2/3 arsa payı çoğunluğunun 1/3 Arsa payı azınlığı karşısında takındığı tavır olmaktadır.
12.06.2015

Kattenbeck AVM’lere değer katıyor / Birkan Tombul

Havalimanları, AVM’ler, rezidanslar, holdingler, fabrikalar, siteler ve plazalara temizlikten, güvenlige, bahçe bakımından haşere kontrolüne kadar çeşitli hizmetler veren Kattenbeck Facility Services özellikle geniş alanlar ve çok yoğun alanlarda öne çıkıyor.
10.06.2015

Türkiye’nin kaybedecek zamanı yok / Egemen Kaya

Saxo Capital Markets Türkiye CEO’su Egemen Kaya, Bloomberg International Kanalı’na genel seçimlerin Türk ekonomisine olası etkilerini değerlendirdi.
10.06.2015

Türkiye seçimi internetten takip etti / Serkan Sevim

Medianova verilerine göre, seçim gecesi Türkiye’nin internet trafiği yüzde 150 oranında artış kaydetti.
08.06.2015

İyi yönetici her sektördü başarılı olur / Erden Timur

Nef inşaat CEO’su Erden Timur da inşaat sektöründeki dijital yeniliklerden örnek vererek, “bir şeyleri dijitalleştirmek için ihtiyacı anlamak çok önemli. Değeri ve duyguyu dijitalleştirmemiz gerekiyor.
08.06.2015

Bursa’nın geleceği Kentsel Dönüşüm Zirvesi’nde / Ali Güvenç Kiraz

Moderatörlüğünü Milliyet Gazetesi Ekonomi Müdürü Şükrü Andaç’ın yapacağı “Bursa’nın Dönüşümü” konulu panelde Gayrimenkul Hukuku Derneği Başkanı Ali Güvenç Kiraz’da konuşmacı olarak katıldı.