Üyelerimizden Haberler

01.09.2018

Dijitalleşme ve Yatırımcı İlişkilerinin Geleceği / İlkay Demirdağ

Dijitalleşme tüm dünyayı ve iş kollarını etkiliyor. Şirketler çağı yakalamak için tüm iş modellerinde ve süreçlerinde dijitalleşme trendlerini yakalamaya çalışıyor. Pek tabi ki Yatırımcı İlişkileri de bu dönüşümünden etkileniyor.
31.08.2018

Hasanoğlu İnşaat’tan Türkiye için kazanç vakti kampanyasına destek! / Haluk Hasanoğlu

Hasanoğlu İnşaat, BANU EVLERİ Ispartakule 2 ve BANU EVLERİ Ispartakule 3 projeleri ile konutta başlatılan Türkiye için kazanç vakti kampanyasına katılıyor.
18.08.2018

Güçlü Bayi, Güçlü Şirketi Yaratır / Yasin Kadooğlu

Kadoil Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yasin Kadooğlu gazetemize verdiği röportajda Kadoil'in büyüme politikasını ve gelecek hedeflerini anlattı.
01.08.2018

1.5 Milyar $'lık Hint Düğünü Hedeflenmeli ! / Erdem İpekçi

HİNTLİLERİN meşhur zengin düğünlerini dünyaya tanıtan ve bu endüstride çalışan organizatörleri bir araya getiren 'Uluslararası Düğünler Konferansı ICWF Hindistan'da gerçekleşti. 400'den fazla katılımcıyı ağırlayan konferansa, İstanbul merkezli LifeGroup'un CEO'su Erdem İpekçi de katıldı.
14.07.2018

KADOİL, Bayilerini Mercek Altına Aldı / Yasin Kadooğlu

Kadoil, bayilerini mercek altına aldı KADOİL, bayilerinin değerlendirilmesine yönelik bölge müdürlerinin katılımıyla genel merkez binasında bayi değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi. Kadoil bölge müdürlerinin hazır bulunduğu toplantıya Kadoil Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yasin Kadooğlu da katılım gösterdi.
10.07.2018

Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma Yolunda Ortaklık Süreçleri / Moral & Partners

Aile şirketlerinin kurumsallaşma yolunda ortaklık süreçlerine odaklanan yazı dizisinin ilki; kurumsal yönetimin önemi ve kurumsallaşma aşamasında aile şirketlerini bekleyen esaslı adımlardan bahsetmektedir.
07.07.2018

Artan yabancı yatırımcının etkisiyle şirket birleşme ve satın alma (M&A) işlemleri hareketlendi / Kerim Kotan

Şirket birleşmeleri ve satın almaları (Mergers &Acquisitions - M&A) danışmanlığı konusunda Türkiye’nin önde gelen isimlerinden Kerim Kotan, yabancı yatırımcının Türkiye’ye olan ilgisinin kesintisiz devam ettiğini belirtti. 2018 yılının başından bu yana, bazıları henüz kapanmamış olsa da halihazırda açıklanmış bulunan 8 milyar ABD Doları büyüklüğünde M&A işlemi olduğuna dikkat çeken Kotan, 2018 yılındaki M&A toplamının 2017’nin üzerine çıkarak 11-12 milyar ABD Doları aralığında tamamlanmasının öngörülebileceğini söyledi.
06.07.2018

8 Milyar $'lık Yatırım Akını / Kerim Kotan

Pragma Kurumsal Finansman Yonetici Direktörü Kerim Kotan, yabancı yatırımcının Türkiye'ye olan ilgisinin kesintisiz devam ettiğini belirterek, 2018 yılının başından bu yana, bazıları henüz kapanmamış olsa da halihazırda açıklanmış bulunan 8 milyar dolar büyüklüğünfe şirket birleşme ve satın alma hacmi işlemi olduğunu kaydetti.
04.07.2018

Kütahya Porselene Tebrik Plaketi / Gülden Güral

Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Özotraç, Türkiye'nin ilk 1000 ihracat firması arasında bulunan ve Türkiye'nin en değerli 100 markasından biri olan Kütahya Porselen Sanayi A.Ş.'ye tebrik plaketi takdim etti. Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) Haziran ayı olağan meclis toplantısı, KUTSO Meclis Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.
01.05.2018

Siber Saldırılarda Başarıya Giden Yol / Moral & Partners

Son zamanların popüler konularından olan siber güvenlik, günden güne önemini artırmakta ve hatta fiziksel güvenlikten çok daha önemli bir hale gelmektedir. Siber güvenliğe ilişkin gelişmekte olan bir farkındalık olmasına rağmen, siber saldırılar günden güne artmakta ve şaşırtıcı derecede büyük zararlara yol açmaktadır. Dünya Executive de yayınlanan makalede yakın zamanda gerçekleşmiş bir dava örneğinden yola çıkarak yapılması gerekenler ve şüpheli epostalara ilişkin olarak alınması gereken önlemlerden kısaca bahsedilmektedir