Basında GYİAD

31.05.2018

Türkiye'de Yeni Nesil Girişimlerin Artışı Sanayideki Büyümeyi Kalıcı Hale Getirir

Türkiye'deki genç girişimci profili son dönemde; yazılım, e-ticaret, dijital hizmetler ve yayınlar, iletişim, bilgisayar oyunları, endüstriyel ve moda tasarımı, dinlence-yeme-içme ve spor hizmetleri gibi yeni nesil alanlara yöneldi. Ayrıca tercihini; finansal ve hukuki danışmanlık, mali denetim, bilişim ve iletişim danışmanlığı gibi kurumsal girişimlerden yana da kullanan genç girişimcilerin ise önceliğinde teknoloji odaklı ve daha yüksek katma değerli işler yer alıyor. Dolayısıyla da Türkiye'de genç girişimcilerin ekonomik katkısı gün geçtikçe daha da ivmeleniyor. Bu doğrultuda, üniversiteden mezun olan gençlerin iş hayatı için yeterince bilgili ve hazırlıklı olmalarını sağlamak amacıyla kurulan GYİAD Akademinin; Yeditepe Üniversitesi, Bilgi Üniversitesi, ODTÜ, Koç Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Yıdız Teknik Üniversitesi ve Galatasaray Üniversitesi ile işbirliği bulunuyor.
14.05.2018

TÜRKONFED'DE BAŞKANLIK KOLTUĞUNA ORHAN TURAN OTURDU

YÖNETİMDEKİ KADIN ÜYE SAYISI YÜZDE 100 ARTTI TÜRKONFED'de başkanlık koltuğuna Orhan Turan oturdu Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu'nun (TÜRKONFED) Yönetim Kurulu Başkanlığına Orhan Turan seçildi. Üyesi olan 29 federasyon ve 235 dernek ile bölgesel ve sektörel iş dünyası örgütlerinin çatı kuruluşu olan TÜRKONFED'in İstanbul'da gerçekleştirilen 13. Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine Orhan Turan seçildi.
13.05.2018

TÜRKONFED'DE YENİ BAŞKAN TURAN

TÜRKONFED'de yeni başkan Turan TÜRK Girişim ve İs Dünyası Konfederasyonu'nun (TÜRKONFED) Yönetim Kurulu Başkanlığına Orhan Turan seçildi. Genel Kurul'da yeni Yönetim Kurulu Üyeleri de belirlenirken, bir önceki döneme göre yönetimdeki kadın üye sayısı yüzde 100 artarak, ağırlığını yüzde 23'e yükseltti.
18.04.2018

İş dünyası erken seçim kararını "olumlu" karşıladı / star.com

GYİAD Başkanı Savcı: - "Erken seçim kararı piyasalar ve iş dünyası için büyük önem taşıyor.
18.04.2018

İş dünyası, 24 Haziran’da yapılması planlanan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçimini olumlu karşıladı.

Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği (GYİAD) Başkanı Yiğit Savcı ise Türkiye’nin ihtiyacı olan reformları yapabilmesi ve ekonomideki belirsizliklerin ortadan kalkması açısından seçim kararını olumlu karşıladıklarını kaydetti.
18.04.2018

İş dünyası erken seçim kararını "olumlu" karşıladı

GYİAD Başkanı Savcı: Erken seçim kararı piyasalar ve iş dünyası için büyük önem taşıyor. Böylece iş dünyası önünü görerek yeni yatırımlara ve yeni istihdam alanları oluşturulmasına konsantre olabilir.
11.04.2018

Yan Sanayi Değer Üretiminde Kritik Rol Oynar

Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği (GYİAD) Başkanı Yiğit Savcı, "Proje Bazlı Teşvik Sistemi'nde yapının 'kılcal damarları' olarak tanımladığımız yan sanayinin değer üretiminde kritik bir rol oynayacağını düşünüyoruz" dedi.
11.04.2018

Sanayi Hareketlenecek

GYİAD Başkanı Savcı; "Proje Bazlı Teşvik Sistemi'nde yapının 'kılcal damarları' olarak tanımladığımız yan sanayinin değer üretiminde kritik bir rol oynayacağını düşünüyoruz. Bu sistemle sanayi hareketlenecek" ifadelerini kullandı.
11.04.2018

Yeni Teşviklerle Dünya Ligine

Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği Başkanı Yiğit Savcı. Proje Bazlı Teşvik Sistemi'ne ilişkin. "Proje Bazlı Teşvik Sistemi'nde yapının 'kılcal damarları' olarak tanımladığımız yan sanayinin değer üretiminde kritik bir rol oynayacağını düşünüyoruz." ifadesini kullandı.
01.04.2018

Çalışan Kadınlar İş ve Aile Hayatı Dengesini Kuramamaktan Şikayetçi! - Business News Dergisi

Çalışan kadınların başlıca ortak sorunu iş hayatı ile aile hayatı arasındaki dengeyi kuramamak. Ankete göre, girişimci kadınların en büyük beklentisi finansman olanaklarına yönelik iken, yönetici kadınlar esnek çalışma saatlerine ilişkin düzenleme istiyor.