Basında GYİAD

01.08.2018

Girişimciliği Destekleyen Türkiye’nin Kalkınmasında Rol Oynuyoruz

Toplum üzerinde Genç Yönetici ve İşadamlarının siyasi ve ekonomik etkisini artırmak için çalışmalar yapan, yaratıcı girişimcilik projelerini destekleyen GYİAD, girişimciliği özendirme çalışmaları ve gerek kişisel gelişim gerekse Türkiye için fikir üreten faaliyetleriyle değer yaratmaya devam ediyor.
03.08.2018

Kurumsal eğitimlerin geleceği

urumsal Eğitimler, çalışanların yetkinliklerini geliştirmek ve dolayısıyla performanslarını artırarak çalışanlardan olabildiğince daha verimli faydalanmak amacıyla şirketlerin başvurduğu bir gelişim aracıdır ve genelde 4 ana gruba ayrılır: Yetkinlik Gelişimi, Süreç – Standart Aktarımı, Teknik Gelişim, Yönetimsel Gelişim.
24.07.2018

"İnsan teknolojiyi, teknoloji de insanı dönüştürüyor"

Bugün, Dünya’nın en değerli üç markası dijital dönüşümün ve yeni ekonominin sembolü olarak gösterebileceğimiz Google, Apple ve Amazon. Ayrıca, Brand Finance 2017 en değerli markalar araştırmasına göre ilk 20 şirketin 12 tanesi teknoloji ve telekominikasyon sektöründen.
15.07.2018

İş Dünyası Ne Diyor?

YENİ sistemin ilk temsilcileri olarak, görev yapacak tüm değerli bakanlara çalışmalarında başarılar diliyoruz. GYİAD olarak daha önce de dile getirmiş olduğumuz başlıklar başta olmak üzere, ülkemiz ekonomisini ileri taşımaya yönelik çalışmalara bir an önce başlanmasını bekliyoruz.
11.07.2018

GYİAD: Radikal reformlara ağırlık verilmeli

CUMHURBAŞKANLIĞI Hükümet Sistemi'nin yeni kabinesinin belli olmasının ardından Başkan Yiğit Savcı imzası ile bir açıklama yapan Genç Yönetici ve iş Adamları Derneği (GYİAD), Cumhurbaşkanlığı Hükümet sisteminin ilk Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve yeni kabineye görevlerinde başarılar diledi.
08.07.2018

YAŞ ORTALAMASI DÜŞÜYOR

Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği'nin (GYİAD) paylaştığı bilgiye göre yaş ortalaması 40'ın da altına iniyor. GYİAD'ın verdiği bilgiye göre, en büyük bin şirketin yaklaşık yüzde 30'unda 25-35 yaş aralığında en az bir yönetici bulunuyor.
29.06.2018

Kripto para gerçeği göz ardı edilemez

Kripto paraları yasal düzenlemelere tabi tutma çalışmaları ve bu ürünlerin para mı yoksa bir mal mı olduğu konusundaki tartışmalar devam etmekte.
19.06.2018

Yaratıcı düşünme kabiliyeti girişimlerin anahtarıdır

Hepimiz iş hayatında var olurken ‘S Eğrileri’ (s curves) denilen çıkış ve inişlerle önce değişime uğruyoruz, aslında bunun uzantısı olarak gelişmeye başlıyoruz ve ardından da bence asıl sıçramayı oluşturan dönüşüme başlıyoruz.
21.06.2018

OHAL'i Kaldırın AB'ye Odaklanın

Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği (GYİAD) Başkanı Yiğit Savcı, cumhurbaşkanı adaylarına çağrı yaparak, seçimlerin hemen sonrasında ekonomiye odaklanılması gerektiğini söyledi.
14.06.2018

Dijital Girişimcilik Sanatçı Ruh İstiyor

Girişimcilik ve sanatı ortak paydada buluşturmaya çalıştıklarını söyleyen GYİAD Başkanı Yiğit Savcı, "Uzay Yolu filmindeki cihazları hayal edecek sanatçılar olmasaydı, bugün dijital devrim diye bir şey olmayacaktı" dedi