Basında GYİAD

16.02.2017

Genç İş Adamlarının Yatırım Beklentisi

Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği'nin (GYİAD) gerçekleştirdiği ekonomik beklenti anketine göre, üyelerin yüzde 41'i, işler açısından 2017'nin daha iyi bir yıl olacağı düşüncesinde.
23.01.2017

Genç işadamları uzlaşma İstiyor

Türkiye ekonomisinin son dönemde yaşadığı olumsuz gelişmeler, iş dünyasını endişelendiriyor.
07.01.2017

Tek yürek olarak aynı bayrağın altında durmalıyız

Türkiye, farklılıkların zenginlik olduğu; dil, din, ırk farkı gözetmeksizin herkese kucak açmış laik ve demokratik bir hukuk devletidir. Birlik ve beraberliğimizin, iç huzurumuzun ve ekonomimizin hedef alındığı hain terör saldırılarına karşı güçlü bir dayanışma içerisinde olmalı ve tek yürek olarak hareket etmeliyiz.
07.01.2017

İş Dünyası Terörü Lanetledi

Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği (GYİAD), Yayınladığı mesaj ile tüm Türkiye'yi terörün ve kötü niyetli kişilerin karşısında tek yürek olarak durmaya davet etti.
26.12.2016

Umut Dolu Yeni Bir Yıl: Patronların ve yöneticilerin gözünden

"AB ile normalleşme enerji verir"
21.12.2016

Arabuluculukla Kazançlı Uzlaşı

Adalet Bakanlığı’nın İngiltere Büyükelçiliği ile birlikte yürüttüğü "Türkiye'de Adalete Erişimi Alternatif Uyuşmazlık Mekanizmalarıyla Güçlendirmek Projesi” kapsamında düzenlenen Uluslararası Ticari Arabuluculuk Konferansı düzenlendi. Etkinliğin “Neden Ticari Uyuşmazlıklarda Arabuluculuk? Etkili Uyuşmazlık Yönetme Sistemi Yaratma” konulu panelinde konuşan Genç Yönetici ve İşadamları Derneği (GYİAD) Başkanı Serkan Sevim, toplumsal uzlaşının önemine dikkat çekerek iş dünyasında uzlaşıya ve iş davalarındaki sorunlara değindi.
14.12.2016

İş dünyasındaki anlaşmazlıkların çözümü arabuluculukta

Adalet Bakanlığı ve İngiltere Büyükelçiliği ile işbirliği ile düzenlenen Uluslararası Ticari Arabuluculuk Konferansı’nda konuşan Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği (GYİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Sevim, Türkiye’nin refahı için uzlaşının önemine dikkat çekti. Sevim, iş dünyasındaki anlaşmazlıkların büyük bir çoğunluğunun yargı sürecine gerek kalmadan, arabuluculuk müessesesi ile çözülebileceğini söyledi.
18.11.2016

Girişimcilik adına dünyadaki en büyük seferberlik

Her yıl Kasım ayında 160 ülkede aynı anda kutlanan ve girişimcilik adına dünyadaki en büyük seferberlik kampanyası olarak adlandırılan Global Girişimcilik Haftası (GGH), bu sene 14-20 kasım tarihleri arasında gerçekleşiyor.
01.11.2016

GYİAD'dan 30. Yıla Görkemli Kutlama

GYİAD'ın 30. yılı Conrad İstanbul Bosphrus'ta düzenlenen bir balo ile kutlandı. Baloda, iş dünyasının ünlü isimleri bir araya geldi.
26.10.2016

Genç Yönetici ve İş Adamlarından 30'uncu yıla özel kutlama

Kurulduğu ilk günden bu yana gerçekleştirdiği etkili çalışmalarla iş dünyasının ihtiyaç ve sorunlarına çözüm üreten Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği, 30'uncu yılını Conrad Otel'de kutladı.