Basında GYİAD

15.07.2018

İş Dünyası Ne Diyor?

YENİ sistemin ilk temsilcileri olarak, görev yapacak tüm değerli bakanlara çalışmalarında başarılar diliyoruz. GYİAD olarak daha önce de dile getirmiş olduğumuz başlıklar başta olmak üzere, ülkemiz ekonomisini ileri taşımaya yönelik çalışmalara bir an önce başlanmasını bekliyoruz.
11.07.2018

GYİAD: Radikal reformlara ağırlık verilmeli

CUMHURBAŞKANLIĞI Hükümet Sistemi'nin yeni kabinesinin belli olmasının ardından Başkan Yiğit Savcı imzası ile bir açıklama yapan Genç Yönetici ve iş Adamları Derneği (GYİAD), Cumhurbaşkanlığı Hükümet sisteminin ilk Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve yeni kabineye görevlerinde başarılar diledi.
08.07.2018

YAŞ ORTALAMASI DÜŞÜYOR

Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği'nin (GYİAD) paylaştığı bilgiye göre yaş ortalaması 40'ın da altına iniyor. GYİAD'ın verdiği bilgiye göre, en büyük bin şirketin yaklaşık yüzde 30'unda 25-35 yaş aralığında en az bir yönetici bulunuyor.
29.06.2018

Kripto para gerçeği göz ardı edilemez

Kripto paraları yasal düzenlemelere tabi tutma çalışmaları ve bu ürünlerin para mı yoksa bir mal mı olduğu konusundaki tartışmalar devam etmekte.
19.06.2018

Yaratıcı düşünme kabiliyeti girişimlerin anahtarıdır

Hepimiz iş hayatında var olurken ‘S Eğrileri’ (s curves) denilen çıkış ve inişlerle önce değişime uğruyoruz, aslında bunun uzantısı olarak gelişmeye başlıyoruz ve ardından da bence asıl sıçramayı oluşturan dönüşüme başlıyoruz.
21.06.2018

OHAL'i Kaldırın AB'ye Odaklanın

Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği (GYİAD) Başkanı Yiğit Savcı, cumhurbaşkanı adaylarına çağrı yaparak, seçimlerin hemen sonrasında ekonomiye odaklanılması gerektiğini söyledi.
14.06.2018

Dijital Girişimcilik Sanatçı Ruh İstiyor

Girişimcilik ve sanatı ortak paydada buluşturmaya çalıştıklarını söyleyen GYİAD Başkanı Yiğit Savcı, "Uzay Yolu filmindeki cihazları hayal edecek sanatçılar olmasaydı, bugün dijital devrim diye bir şey olmayacaktı" dedi
31.05.2018

Türkiye'de Yeni Nesil Girişimlerin Artışı Sanayideki Büyümeyi Kalıcı Hale Getirir

Türkiye'deki genç girişimci profili son dönemde; yazılım, e-ticaret, dijital hizmetler ve yayınlar, iletişim, bilgisayar oyunları, endüstriyel ve moda tasarımı, dinlence-yeme-içme ve spor hizmetleri gibi yeni nesil alanlara yöneldi. Ayrıca tercihini; finansal ve hukuki danışmanlık, mali denetim, bilişim ve iletişim danışmanlığı gibi kurumsal girişimlerden yana da kullanan genç girişimcilerin ise önceliğinde teknoloji odaklı ve daha yüksek katma değerli işler yer alıyor. Dolayısıyla da Türkiye'de genç girişimcilerin ekonomik katkısı gün geçtikçe daha da ivmeleniyor. Bu doğrultuda, üniversiteden mezun olan gençlerin iş hayatı için yeterince bilgili ve hazırlıklı olmalarını sağlamak amacıyla kurulan GYİAD Akademinin; Yeditepe Üniversitesi, Bilgi Üniversitesi, ODTÜ, Koç Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Yıdız Teknik Üniversitesi ve Galatasaray Üniversitesi ile işbirliği bulunuyor.
14.05.2018

TÜRKONFED'DE BAŞKANLIK KOLTUĞUNA ORHAN TURAN OTURDU

YÖNETİMDEKİ KADIN ÜYE SAYISI YÜZDE 100 ARTTI TÜRKONFED'de başkanlık koltuğuna Orhan Turan oturdu Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu'nun (TÜRKONFED) Yönetim Kurulu Başkanlığına Orhan Turan seçildi. Üyesi olan 29 federasyon ve 235 dernek ile bölgesel ve sektörel iş dünyası örgütlerinin çatı kuruluşu olan TÜRKONFED'in İstanbul'da gerçekleştirilen 13. Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine Orhan Turan seçildi.
13.05.2018

TÜRKONFED'DE YENİ BAŞKAN TURAN

TÜRKONFED'de yeni başkan Turan TÜRK Girişim ve İs Dünyası Konfederasyonu'nun (TÜRKONFED) Yönetim Kurulu Başkanlığına Orhan Turan seçildi. Genel Kurul'da yeni Yönetim Kurulu Üyeleri de belirlenirken, bir önceki döneme göre yönetimdeki kadın üye sayısı yüzde 100 artarak, ağırlığını yüzde 23'e yükseltti.