Basında GYİAD

17.09.2018

“Cari açığı kapatmanın yolu teknoloji girişimlerinden geçiyor” - cnntürk.com

Girişimci adaylarına 200 bin TL hibe verilmesine yönelik uygulamayı “Devletin attığı çok değerli bir ilk adım” olarak değerlendiren Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği (GYİAD) Başkanı Yiğit Savcı, Türkiye’den çıkan bir girişimin geçtiğimiz yıllarda 600 milyon dolara yabancılara satıldığını anımsatarak, “Bu şekilde girişimcilik ekosistemimizi geliştirebilirsek, cari açığımızı kapatabiliriz” dedi.
16.09.2018

Cari Açığı Kapatmanın Yolu Teknoloji Girişimlerinden Geçiyor / Önce Vatan Gazetesi

İSTANBUL (AA)- Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği (GYİAD) Başkanı Yiğit Savcı, girişimci adaylarına 200 bin lira hibe verilmesine yönelik uygulamanın, girişimcilik ekosisteminin gelişimine katkıda bulunacağını belirterek, "Teknoloji girişimcilerinin ekosistemini geliştirebilirsek cari açığımızı hızla kapatabiliriz.
15.08.2018

Piyasa Enstrümanları Aktif Şekilde Kullanılmalı / Dünya Gazetesi

Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği'nden yapılan açıklamada, "Ekonomide fiyat istikrarı ile finansal istikrarı önceleyecek dengeleyici bir programa ihtiyaç olduğu çok açıktır.
15.08.2018

“Piyasa enstrümanları aktif şekilde kullanılmalı”

Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği (GYİAD), "Ülkemiz ekonomisinin güç kaybetmemesi için, ekonomimize odaklanıp piyasa enstrümanlarının aktif şekilde kullanılarak sert fiyatlamaların önlenmesini ve firmaların mali açıdan olumsuz etkilenmeyeceği şekilde piyasaların rahatlatılacağı bir istikrar programının açıklanmasını bekliyoruz" ifadesini kullandı.
01.08.2018

Girişimciliği Destekleyen Türkiye’nin Kalkınmasında Rol Oynuyoruz

Toplum üzerinde Genç Yönetici ve İşadamlarının siyasi ve ekonomik etkisini artırmak için çalışmalar yapan, yaratıcı girişimcilik projelerini destekleyen GYİAD, girişimciliği özendirme çalışmaları ve gerek kişisel gelişim gerekse Türkiye için fikir üreten faaliyetleriyle değer yaratmaya devam ediyor.
03.08.2018

Kurumsal eğitimlerin geleceği

urumsal Eğitimler, çalışanların yetkinliklerini geliştirmek ve dolayısıyla performanslarını artırarak çalışanlardan olabildiğince daha verimli faydalanmak amacıyla şirketlerin başvurduğu bir gelişim aracıdır ve genelde 4 ana gruba ayrılır: Yetkinlik Gelişimi, Süreç – Standart Aktarımı, Teknik Gelişim, Yönetimsel Gelişim.
24.07.2018

"İnsan teknolojiyi, teknoloji de insanı dönüştürüyor"

Bugün, Dünya’nın en değerli üç markası dijital dönüşümün ve yeni ekonominin sembolü olarak gösterebileceğimiz Google, Apple ve Amazon. Ayrıca, Brand Finance 2017 en değerli markalar araştırmasına göre ilk 20 şirketin 12 tanesi teknoloji ve telekominikasyon sektöründen.
15.07.2018

İş Dünyası Ne Diyor?

YENİ sistemin ilk temsilcileri olarak, görev yapacak tüm değerli bakanlara çalışmalarında başarılar diliyoruz. GYİAD olarak daha önce de dile getirmiş olduğumuz başlıklar başta olmak üzere, ülkemiz ekonomisini ileri taşımaya yönelik çalışmalara bir an önce başlanmasını bekliyoruz.
11.07.2018

GYİAD: Radikal reformlara ağırlık verilmeli

CUMHURBAŞKANLIĞI Hükümet Sistemi'nin yeni kabinesinin belli olmasının ardından Başkan Yiğit Savcı imzası ile bir açıklama yapan Genç Yönetici ve iş Adamları Derneği (GYİAD), Cumhurbaşkanlığı Hükümet sisteminin ilk Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve yeni kabineye görevlerinde başarılar diledi.
08.07.2018

YAŞ ORTALAMASI DÜŞÜYOR

Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği'nin (GYİAD) paylaştığı bilgiye göre yaş ortalaması 40'ın da altına iniyor. GYİAD'ın verdiği bilgiye göre, en büyük bin şirketin yaklaşık yüzde 30'unda 25-35 yaş aralığında en az bir yönetici bulunuyor.