Basında GYİAD

14.10.2018

Teknoloji Kadın-Erkek Eşitliğine Çare Olacak – Bloomberg Businessweek Türkiye Dergisi

Genç Yöneticiler ve İş İnsanları Derneği (GYİAD), kadınların iş hayatında eşit şartlar altında yer almasını sağlamayı amaçlıyor.
08.10.2018

Pozitif Ayrım Değil 'Eşitlik' İstiyoruz - Posta Gazetesi

Genç Yönetici ve iş insanları Derneği (GYİAD), Kadın Çalışma Grubu öncülüğünde hayata geçirdiği 'Eşitlik Hareketi'ni istanbul'da tanıttı.
07.10.2018

Cinsiyet Eşitsizliğiyle Mücadele Edilecek - Dokuz Sütun Gazetesi

GENÇ Yönetici ve İş İnsanları Derneği (GYİAD), kadınların iş hayatında daha aktif olmalarına ve Türkiye'nin geleceğe eşit adımlarla yürümesine katkıda bulunmayı amaçlayan Eşitlik Hareketi projesini hayata geçirdi.
06.10.2018

Eşitsizliğe 'Dur' diyecekler - Milliyet Gazetesi

Genç Yönetici ve İş İnsanları Derneği (GYİAD), Kadın Çalışma Grubu öncülüğünde hayata geçirdiği'Eşitlik Hareketi'ni tanıttı.
06.10.2018

GYİAD "Eşitlik Hareketi" İle Eşitsizliğine "Dur" Diyecek - Yeni Çağrı Gazetesi

Genç Yönetici ve İş İnsanları Derneği (GYİAD), Kadın Çalışma Grubu öncülüğünde hayata geçirdiği "Eşitlik Hareketi"ni İstanbul'da tanıttı.
06.10.2018

İş Dünyasında Eşitliğin Yol Haritası Belirlendi - Sabah Gazetesi

GENÇ Yönetici ve îş İnsanları Derneği (GYİAD) Kadın Çalışma Grubu'nun öncülüğünde hayata geçirilen "Eşitlik Hareketi"ni önceki gün İstanbul'da tanıtıldı.
01.10.2018

GYİAD Başkanı Yiğit Savcı Cari Açığı Kapatmanın Yolu Teknoloji Girişimlerinden Geçiyor! - Business News Dergisi

Girişimci adaylarına 200 bin TL hibe verilmesine yönelik uygulamayı "Devletin attığı çok değerli bir ilk adım" olarak değerlendiren Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği (GYİAD) Başkanı Yiğit Savcı, Türkiye'den çıkan bir girişimin geçtiğimiz yıllarda 600 milyon dolara yabancılara satıldığını anımsatarak, "Bu şekilde girişimcilik ekosistemimizi geliştirebilirsek, cari açığımızı kapatabiliriz" dedi.
05.10.2018

İş Hayatında Eşitlik Zamanı - Cumhuriyet Gazetesi

İş hayatında eşitlik zamanı Genç Yönetici ve İş İnsanları Demeği (GYİAD), kadınların iş hayatında daha aktif olmalarına ve Türkiye'nin geleceğe eşit adımlarla yürümesine katkıda bulunmayı amaçlayan Eşitlik Hareketi projesini hayata geçirdi.
05.10.2018

GYİAD, İş Dünyasında 'Eşitlik Hareketi' Başlatıyor - Dünya Gazetesi

TÜİK Haziran 2018 verilerine bakıldığında işgücüne katılma oranı geçen yıla oranla yüzde 0.4 artış gösteriyor. Ancak kadın erkek dengesine bakıldığında erkeklerin işgücüne katılma oranı yüzde 73,4 ve istihdam oranı yüzde 67 iken, kadınların işgücüne katılma oranı yüzde 34,6 ve istihdam oranı yüzde 30,1'de kalıyor.
05.10.2018

EŞİTLİK HAREKETİ - Hürriyet Gazetesi

Genç Yönetici ve iş insanları Derneği (GYİAD), Kadın Çalışma Grubu öncülüğünde hayata geçirdiği Eşitlik Hareketi'ni tanıttı.