Basın Açıklamaları

15.02.2017

Genç iş insanlarının 2017 parolası: “Yeni yılda yeni yatırım”

Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği’nin (GYİAD) gerçekleştirdiği ekonomik beklenti anketine göre, üyelerin yüzde 41’i, işler açısından 2017’nin daha iyi bir yıl olacağı düşüncesinde. 2017 yılında yeni yatırım planlayanların oranı ise yüzde 46’yı buluyor.
06.01.2017

GYİAD’dan teröre karşı birlik ve beraberlik çağrısı

Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği (GYİAD), yayınladığı mesaj ile tüm Türkiye’yi terörün ve kötü niyetli kişilerin karşısında tek yürek olarak durmaya davet etti. Mesajda, “Birlik ve beraberliğimizin, iç huzurumuzun ve ekonomimizin hedef alındığı hain terör saldırılarına karşı güçlü bir dayanışma içerisinde olmalıyız” denildi.
13.12.2016

İş dünyası anlaşmazlıkların çözümü arabuluculukta

Adalet Bakanlığı ve İngiltere Büyükelçiliği ile işbirliği ile düzenlenen Uluslararası Ticari Arabuluculuk Konferansı’nda konuşan Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği (GYİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Sevim, Türkiye’nin refahı için uzlaşının önemine dikkat çekti. Sevim, iş dünyasındaki anlaşmazlıkların büyük bir çoğunluğunun yargı sürecine gerek kalmadan, arabuluculuk müessesesi ile çözülebileceğini söyledi.
12.12.2016

İstanbul’da gerçekleştirilen hain saldırıları nefretle kınıyoruz.

Hayatını kaybeden tüm terör şehitlerine Allah’tan rahmet, kederli yakınlarına başsağlığı, yaralananlara acil şifalar diliyoruz.
05.12.2016

GYİAD’dan Avrupa iş dünyasına farkındalık mektubu

Türkiye ile AB ilişkilerindeki gerginliğin müzakereleri durma noktasına getirmesi üzerine harekete geçen Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği (GYİAD), Avrupa iş dünyasına yönelik bir farkındalık mektubu hazırladı. Türkiye’nin dinamik ekonomisi, stratejik konumu ve önemli bölgesel rolü ile AB için anahtar ülke olduğuna dikkat çekilen mektupta, Avrupalı iş insanlarına kendi ülke siyasetçilerini harekete geçirme çağrısı yapıldı. Mektupta, Türkiye’nin kültürel zenginlikte olduğu kadar, siyasi cesaret ve dinamik ekonomi konularında AB’ye gerçek küresel aktör olma konusunda ciddi katkılar yapacağı ifade edildi.
02.12.2016

GYİAD'dan Türkiye-AB İlişkilerine Yönelik Destek Çağrısı

Türkiye’nin AB yolunda önünün kesilmemesi için AB ülkeleri içindeki kontaklarımızın farkındalıklarının arttırılması ve bu vesile ile ufak bir yüzde bile olsa siyasetçilerine kendi iş çevrelerinden mesaj ulaştırılmasını sağlamak amacıyla bir bilgilendirme yazısı hazırladık.
22.09.2016

GYİAD’dan TÜSİAD ve TÜRKONFED’e toplumsal uzlaşı ziyareti

Toplumsal Uzlaşı Hareketi’nin ülke geneline yayılması için çalışmalarını sürdüren Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği (GYİAD), Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Sevim liderliğinde TÜSİAD ve TÜRKONFED yönetim kurulu başkanları ile bir araya geldi.
22.08.2016

Gaziantep’te gerçekleştirilen kalleş saldırıyı nefretle kınıyoruz.

Hayatını kaybeden tüm terör şehitlerine Allah’tan rahmet, kederli yakınlarına başsağlığı, yaralananlara acil şifalar diliyoruz.
08.08.2016

Özlediğimiz Uzlaşı ve Demokrasi Tablosu

Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği (GYİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Sevim, Demokrasi ve Şehitler Mitingi’nin toplum olarak uzun süredir beklediğimiz uzlaşı ve demokrasi tablosunun ortaya çıkmasını sağladığını söyledi. Sevim, GYİAD’ın Toplumsal Uzlaşı Hareketi’nin öneminin, içinde bulunduğumuz süreçte net bir biçimde ortaya çıktığına dikkat çekti.
04.08.2016

Turkey has a Strong Economy and Solid Financial Markets

30 years old GYİAD (Young Executives and Businessmen Association) declared that Turkey has a strong economy and solid financial markets after the failed coup attempt which happened in Turkey. The statement came right before the Moody’s review for Turkey's rating.