Basın Açıklamaları

12.12.2016

İstanbul’da gerçekleştirilen hain saldırıları nefretle kınıyoruz.

Hayatını kaybeden tüm terör şehitlerine Allah’tan rahmet, kederli yakınlarına başsağlığı, yaralananlara acil şifalar diliyoruz.
05.12.2016

GYİAD’dan Avrupa iş dünyasına farkındalık mektubu

Türkiye ile AB ilişkilerindeki gerginliğin müzakereleri durma noktasına getirmesi üzerine harekete geçen Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği (GYİAD), Avrupa iş dünyasına yönelik bir farkındalık mektubu hazırladı. Türkiye’nin dinamik ekonomisi, stratejik konumu ve önemli bölgesel rolü ile AB için anahtar ülke olduğuna dikkat çekilen mektupta, Avrupalı iş insanlarına kendi ülke siyasetçilerini harekete geçirme çağrısı yapıldı. Mektupta, Türkiye’nin kültürel zenginlikte olduğu kadar, siyasi cesaret ve dinamik ekonomi konularında AB’ye gerçek küresel aktör olma konusunda ciddi katkılar yapacağı ifade edildi.
02.12.2016

GYİAD'dan Türkiye-AB İlişkilerine Yönelik Destek Çağrısı

Türkiye’nin AB yolunda önünün kesilmemesi için AB ülkeleri içindeki kontaklarımızın farkındalıklarının arttırılması ve bu vesile ile ufak bir yüzde bile olsa siyasetçilerine kendi iş çevrelerinden mesaj ulaştırılmasını sağlamak amacıyla bir bilgilendirme yazısı hazırladık.
22.09.2016

GYİAD’dan TÜSİAD ve TÜRKONFED’e toplumsal uzlaşı ziyareti

Toplumsal Uzlaşı Hareketi’nin ülke geneline yayılması için çalışmalarını sürdüren Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği (GYİAD), Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Sevim liderliğinde TÜSİAD ve TÜRKONFED yönetim kurulu başkanları ile bir araya geldi.
22.08.2016

Gaziantep’te gerçekleştirilen kalleş saldırıyı nefretle kınıyoruz.

Hayatını kaybeden tüm terör şehitlerine Allah’tan rahmet, kederli yakınlarına başsağlığı, yaralananlara acil şifalar diliyoruz.
08.08.2016

Özlediğimiz Uzlaşı ve Demokrasi Tablosu

Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği (GYİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Sevim, Demokrasi ve Şehitler Mitingi’nin toplum olarak uzun süredir beklediğimiz uzlaşı ve demokrasi tablosunun ortaya çıkmasını sağladığını söyledi. Sevim, GYİAD’ın Toplumsal Uzlaşı Hareketi’nin öneminin, içinde bulunduğumuz süreçte net bir biçimde ortaya çıktığına dikkat çekti.
04.08.2016

Turkey has a Strong Economy and Solid Financial Markets

30 years old GYİAD (Young Executives and Businessmen Association) declared that Turkey has a strong economy and solid financial markets after the failed coup attempt which happened in Turkey. The statement came right before the Moody’s review for Turkey's rating.
17.07.2016

“Türkiye demokrasiye sahip çıktı”

Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği (GYİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Sevim, demokrasiye ve özgürlüklere karşı gerçekleşen her türlü hareketin karşısında olduklarını söyledi. “Kazananın Türkiye ve demokrasi olduğunu görmekten mutluluk duyuyoruz” diye konuşan Sevim, “Demokratik kurumlara müdahaleyi kabul edilemez buluyoruz” dedi.
29.06.2016

Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirilen hain saldırıları nefretle kınıyor; teröristleri ve terör destekçilerini lanetliyoruz.

Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirilen hain saldırıları nefretle kınıyor; teröristleri ve terör destekçilerini lanetliyoruz.
25.05.2016

GYİAD üyeler arası ticari ilişkileri networking buluşması ile güçlendiriyor

Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği’nin (GYİAD), üyeler arası ticari ilişkilerin geliştirilmesi adına kurgulanan BNB – Büyük Networking Buluşması, Hilton İstanbul Bosphorus Hotel’de gerçekleşti.