Basın Açıklamaları

26.05.2017

GYİAD’da Yeni Başkan Yiğit Savcı Görevi Devraldı

Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği’nin (GYİAD) 16. dönem başkanı Yiğit Savcı, görevi Serkan Sevim’den devraldı. Savcı, yeni dönemde dönüşüm teması ile önemli çalışmalar gerçekleştirmeye hazırlandıklarını söyledi.
26.04.2017

"Karar yanlış ancak referans noktamız Avrupa olmalı"

Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi’nin (AKPM) kararını değerlendiren Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği (GYİAD) Başkanı Serkan Sevim, “Kararı son derece yanlış buluyoruz ancak Avrupa bizim için her zaman referans noktası olmalı” dedi. Sevim, Türkiye’nin son 15 yılda elde ettiği kazanımların, uzlaşı ortamında ortak akılla korunması gerektiği mesajını verdi.
17.04.2017

“Kaybeden yok, iki kazanan var”

Türkiye’nin kaybedeni olmayan bir halk oylaması sürecini geride bıraktığını söyleyen Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği (GYİAD) Başkanı Serkan Sevim, tüm kesimlerin kenetlenmesi gereken yeni bir dönemin başladığına işaret etti.
06.04.2017

GYİAD’dan genç girişimcilerin hikayelerini anlatan kitap

Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği’nin (GYİAD) girişimcilik vakaları serisinin ilk kitabı olan Formül Sosunda, beş Türk markasının kuruluşlarına ilişkin girişimcilik hikayelerini anlatıyor.
08.03.2017

GYİAD Başkanı Serkan Sevim’in 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Tüm kadın üyelerimizin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü içtenlikle kutluyorum.
07.03.2017

“Aile içi girişimcilik Türkiye ekonomisine 30 yıl kazandıracak”

Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği’nin (GYİAD) düzenlediği Aile Şirketleri Konferansı’nda konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Sevim, aile içi girişimciliğin önemine dikkat çekti. Aile fertlerinden birinin, şirket dışında girişimciliğe adım atmasının aile şirketlerini olumsuz etkilediğini söyleyen Sevim, “Bunu engellemek için, aile içi girişim sermayesi fonu benzeri yapılar kurulabilir. Paranın ‘hızlandırma’ özelliği sayesinde, girişimler çok daha kısa sürede büyüyebilir ve böylece Türkiye ekonomisi 30 yıl ileri taşınabilir” dedi.
20.02.2017

Müjdat Gezen Sanat Merkezi’ne gerçekleştirilen çirkin saldırıyı kınıyoruz.

Tıpkı bilim gibi, ülkemizi aydınlık yarınlara taşıyacak olan sanatın ve sanatçıların yollarını zorbalıkla kesebileceklerine inananların nafile bir çaba içinde bulunduklarına inanıyoruz.
15.02.2017

Genç iş insanlarının 2017 parolası: “Yeni yılda yeni yatırım”

Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği’nin (GYİAD) gerçekleştirdiği ekonomik beklenti anketine göre, üyelerin yüzde 41’i, işler açısından 2017’nin daha iyi bir yıl olacağı düşüncesinde. 2017 yılında yeni yatırım planlayanların oranı ise yüzde 46’yı buluyor.
06.01.2017

GYİAD’dan teröre karşı birlik ve beraberlik çağrısı

Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği (GYİAD), yayınladığı mesaj ile tüm Türkiye’yi terörün ve kötü niyetli kişilerin karşısında tek yürek olarak durmaya davet etti. Mesajda, “Birlik ve beraberliğimizin, iç huzurumuzun ve ekonomimizin hedef alındığı hain terör saldırılarına karşı güçlü bir dayanışma içerisinde olmalıyız” denildi.
13.12.2016

İş dünyası anlaşmazlıkların çözümü arabuluculukta

Adalet Bakanlığı ve İngiltere Büyükelçiliği ile işbirliği ile düzenlenen Uluslararası Ticari Arabuluculuk Konferansı’nda konuşan Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği (GYİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Sevim, Türkiye’nin refahı için uzlaşının önemine dikkat çekti. Sevim, iş dünyasındaki anlaşmazlıkların büyük bir çoğunluğunun yargı sürecine gerek kalmadan, arabuluculuk müessesesi ile çözülebileceğini söyledi.