Basın Açıklamaları

09.10.2017

GYİAD Basın Açıklaması

ABD’nin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına yönelik vize işlemlerini askıya alma kararı ile başlayan süreci genç iş dünyasının temsilcileri olarak endişe ile izliyoruz.
22.08.2017

Türkiye’yi kadınlar yüzde 20 büyütecek

Türkiye, Dünya Ekonomik Forumu Cinsiyet Eşitsizliği Endeksi’nde 145 ülke arasında 130‘uncu sırada. Bu veri ekonomiyi de olumsuz etkiliyor. Çünkü iş yaşamındaki cinsiyet eşitsizliği Türkiye’de kadın emeğinin ekonomiye yansımasını engelliyor. Oysaki Türkiye, kadınların çalışma hayatına katılım oranını OECD ortalamasına çekebilirse GSMH’sini yüzde 20 büyütebilir. Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği (GYİAD) Kadın Çalışma Grubu’nun KPMG işbirliği ile gerçekleştirdiği etkinlikte “Geleceğin iş kadınları kilidi nasıl kırabilir?” sorusunun yanıtı arandı.
05.08.2017

Almanya ile İlişkilerimiz Üzerine Basın Açıklamamız

Türkiye’nin ekonomi alanındaki en önemli ortağı olan Almanya ile diğer ülkelerle kıyaslanamayacak ölçüde gelişmiş ilişkileri olduğu tüm kamuoyunun malumudur. Kısaca ifade etmek gerekirse, Almanya 30 yıla yakın bir süredir Türkiye’nin en büyük ihracat pazarı konumunda bulunmaktadır.
14.07.2017

Toplum Olarak Demokrasinin Önemini Daha İyi Anladık

Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği (GYİAD) Başkanı Yiğit Savcı, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından geçen bir yıllık süreyi değerlendirdi. Toplumun tüm kesimlerinin demokrasiye olan inancının katlanarak arttığını söyleyen Savcı, “Bugün hepimize düşen görev, cumhuriyetin kazanımlarına sahip çıkarak ülkemizi en büyük 10 ekonomi arasına taşımak için yorulmadan çalışmak olmalıdır” dedi.
07.07.2017

AP’nin ayrıştırıcı kararına karşın AB-Türkiye ilişkileri kesintisiz sürmeli

Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği (GYİAD) Başkanı Yiğit Savcı, Avrupa Parlamentosu’nun (AP) üyelik müzakerelerini askıya alma kararının hukuki kesinliği bulunmadığını ancak hassas bir noktada bulunan AB-Türkiye ilişkilerinin ruhunu zedeleyici nitelikte olduğunu belirtti. Savcı, ilişkilerin kesintisiz sürdürülmesi gerektiğini söyledi.
26.05.2017

GYİAD’da Yeni Başkan Yiğit Savcı Görevi Devraldı

Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği’nin (GYİAD) 16. dönem başkanı Yiğit Savcı, görevi Serkan Sevim’den devraldı. Savcı, yeni dönemde dönüşüm teması ile önemli çalışmalar gerçekleştirmeye hazırlandıklarını söyledi.
26.04.2017

"Karar yanlış ancak referans noktamız Avrupa olmalı"

Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi’nin (AKPM) kararını değerlendiren Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği (GYİAD) Başkanı Serkan Sevim, “Kararı son derece yanlış buluyoruz ancak Avrupa bizim için her zaman referans noktası olmalı” dedi. Sevim, Türkiye’nin son 15 yılda elde ettiği kazanımların, uzlaşı ortamında ortak akılla korunması gerektiği mesajını verdi.
17.04.2017

“Kaybeden yok, iki kazanan var”

Türkiye’nin kaybedeni olmayan bir halk oylaması sürecini geride bıraktığını söyleyen Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği (GYİAD) Başkanı Serkan Sevim, tüm kesimlerin kenetlenmesi gereken yeni bir dönemin başladığına işaret etti.
06.04.2017

GYİAD’dan genç girişimcilerin hikayelerini anlatan kitap

Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği’nin (GYİAD) girişimcilik vakaları serisinin ilk kitabı olan Formül Sosunda, beş Türk markasının kuruluşlarına ilişkin girişimcilik hikayelerini anlatıyor.
08.03.2017

GYİAD Başkanı Serkan Sevim’in 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Tüm kadın üyelerimizin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü içtenlikle kutluyorum.