Basın Açıklamaları

18.04.2018

“Erken seçim ekonomik belirsizlikleri ortadan kaldırır”

Erken seçim kararını değerlendiren Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği (GYİAD) Başkanı Yiğit Savcı, Türkiye’nin ihtiyacı olan reformları yapabilmesi ve ekonomideki belirsizliklerin ortadan kalkması açısından seçim kararını olumlu karşıladıklarını söyledi.
10.04.2018

“Proje Bazlı Teşvik Sistemi yan sanayiyi de hareketlendirecek”

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen programla tanıtılan Proje Bazlı Teşvik Sistemi’ni değerlendiren Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği (GYİAD) Başkanı Yiğit Savcı, “Süper Teşvik Sistemi, yatırım süreci boyunca doğacak ikinci ve üçüncü halka işler ve istihdam artışının sağlanması kapsamında da değerli” dedi.
29.03.2018

Türkiye sert virajı kazasız dönmeyi başardı

Türkiye’nin 2017 yılı büyüme rakamlarını değerlendiren Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği (GYİAD) Başkanı Yiğit Savcı, 2016 yılında yaşanan talihsiz ve üzücü gelişmelerin olumsuz ekonomik etkilerinin geride kalmaya başladığını söyledi. Savcı, “Türkiye sert virajı kazasız bir şekilde dönmeyi başardı” dedi.
06.03.2018

Çalışan kadınlar iş ve aile hayatı dengesini kuramamaktan şikayetçi

Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği’nin (GYİAD) kadın üyelerinin katılımı ile gerçekleştirdiği ankete göre, çalışan kadınların başlıca ortak sorunu iş hayatı ile aile hayatı arasındaki dengeyi kuramamak. Ankete göre, girişimci kadınların en büyük beklentisi finansman olanaklarına yönelik iken, yönetici kadınlar esnek çalışma saatlerine ilişkin düzenleme istiyor.
08.02.2018

“Vize serbestisinde, AB Türkiye’nin çabasına duyarsız kalmamalı”

Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği (GYİAD) Başkanı Yiğit Savcı, Türkiye’nin Vize Serbestisi Anlaşması’nın gerçekleşebilmesi için tamamlaması gereken 72 kriteri yerine getirmesinin önemine dikkat çekti.
26.01.2018

Sanal para ve blockchain teknolojisi iş dünyasını yeniden şekillendirecek

Sanal para uygulamaları ve blockchain teknolojisinin birçok sektörde kuralları değiştireceğini söyleyen GYİAD Başkan Yardımcısı ve Dijital Çalışma Grubu Başkanı Fuat Pamukçu, bunun da beraberinde yeni fırsatları getireceğine dikkat çekti. Pamukçu, hukuki altyapının teknolojik gelişmelere destek olacak biçimde düzenlenmesi gerektiğini ifade etti.
27.12.2017

GYİAD, 2018 Yılı Beklentileri Araştırması’nı açıkladı. Genç iş dünyasının gözü sanal para birimlerinde

Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği’nin (GYİAD) üyelerinin katılımıyla gerçekleştirdiği 2018 Yılı Beklentileri Araştırması’na göre, yeni yılın en büyük fırsatlarını sanal para birimleri ve dijital dönüşüm barındırıyor. Genç iş dünyası, ülke bağımsız yatırım için kripto paraların büyük bir fırsat olduğu düşüncesinde. Araştırmaya göre, 2018 yılsonu dolar kuru beklentisi 4,3 TL, Euro kuru beklentisi 5,2 TL olarak şekillenirken, yeni yatırımlar ve istihdamı artırmaya yönelik çalışmalar da yolda. Her üç GYİAD üyesinden ikisi 2018’de seçim olmayacağı düşüncesinde.
05.12.2017

Kadın istihdamını artırmak için teşvikler işlevsel olmalı

Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği (GYİAD), Kadın Çalışma Grubu’nun hazırladığı kadın istihdamını artırmaya yönelik önerileri, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Maliye Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı temsilcileri ile paylaştı. Öneriler arasında, esnek çalışma modelleri, kreş çeki ve kadın çalışan istihdam eden işverenlere yönelik işlevsel teşvikler sunulması gibi başlıklar yer alıyor.
29.11.2017

GYİAD, Start-up’lara 3 yıllık KDV muafiyeti Tanınması Yönündeki Önerilerini Maliye Bakanı Naci Ağbal ile paylaştı.

Vergi düzenlemelerine katkıda bulunmayı amaçlayan Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği (GYİAD), KDV’ye ilişkin değerlendirme ve önerilerini Maliye Bakanı Naci Ağbal’a sundu.
22.11.2017

İşverenler de aile içi şiddete duyarlı olmalı

Aile içi şiddet, sadece toplumsal bir sorun değildir, aynı zamanda ciddi bir ekonomik kayıp yaratan bir iş ve işyeri sorunudur!