Basın Açıklamaları

26.01.2018

Sanal para ve blockchain teknolojisi iş dünyasını yeniden şekillendirecek

Sanal para uygulamaları ve blockchain teknolojisinin birçok sektörde kuralları değiştireceğini söyleyen GYİAD Başkan Yardımcısı ve Dijital Çalışma Grubu Başkanı Fuat Pamukçu, bunun da beraberinde yeni fırsatları getireceğine dikkat çekti. Pamukçu, hukuki altyapının teknolojik gelişmelere destek olacak biçimde düzenlenmesi gerektiğini ifade etti.
27.12.2017

GYİAD, 2018 Yılı Beklentileri Araştırması’nı açıkladı. Genç iş dünyasının gözü sanal para birimlerinde

Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği’nin (GYİAD) üyelerinin katılımıyla gerçekleştirdiği 2018 Yılı Beklentileri Araştırması’na göre, yeni yılın en büyük fırsatlarını sanal para birimleri ve dijital dönüşüm barındırıyor. Genç iş dünyası, ülke bağımsız yatırım için kripto paraların büyük bir fırsat olduğu düşüncesinde. Araştırmaya göre, 2018 yılsonu dolar kuru beklentisi 4,3 TL, Euro kuru beklentisi 5,2 TL olarak şekillenirken, yeni yatırımlar ve istihdamı artırmaya yönelik çalışmalar da yolda. Her üç GYİAD üyesinden ikisi 2018’de seçim olmayacağı düşüncesinde.
05.12.2017

Kadın istihdamını artırmak için teşvikler işlevsel olmalı

Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği (GYİAD), Kadın Çalışma Grubu’nun hazırladığı kadın istihdamını artırmaya yönelik önerileri, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Maliye Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı temsilcileri ile paylaştı. Öneriler arasında, esnek çalışma modelleri, kreş çeki ve kadın çalışan istihdam eden işverenlere yönelik işlevsel teşvikler sunulması gibi başlıklar yer alıyor.
29.11.2017

GYİAD, Start-up’lara 3 yıllık KDV muafiyeti Tanınması Yönündeki Önerilerini Maliye Bakanı Naci Ağbal ile paylaştı.

Vergi düzenlemelerine katkıda bulunmayı amaçlayan Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği (GYİAD), KDV’ye ilişkin değerlendirme ve önerilerini Maliye Bakanı Naci Ağbal’a sundu.
22.11.2017

İşverenler de aile içi şiddete duyarlı olmalı

Aile içi şiddet, sadece toplumsal bir sorun değildir, aynı zamanda ciddi bir ekonomik kayıp yaratan bir iş ve işyeri sorunudur!
09.10.2017

GYİAD Basın Açıklaması

ABD’nin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına yönelik vize işlemlerini askıya alma kararı ile başlayan süreci genç iş dünyasının temsilcileri olarak endişe ile izliyoruz.
22.08.2017

Türkiye’yi kadınlar yüzde 20 büyütecek

Türkiye, Dünya Ekonomik Forumu Cinsiyet Eşitsizliği Endeksi’nde 145 ülke arasında 130‘uncu sırada. Bu veri ekonomiyi de olumsuz etkiliyor. Çünkü iş yaşamındaki cinsiyet eşitsizliği Türkiye’de kadın emeğinin ekonomiye yansımasını engelliyor. Oysaki Türkiye, kadınların çalışma hayatına katılım oranını OECD ortalamasına çekebilirse GSMH’sini yüzde 20 büyütebilir. Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği (GYİAD) Kadın Çalışma Grubu’nun KPMG işbirliği ile gerçekleştirdiği etkinlikte “Geleceğin iş kadınları kilidi nasıl kırabilir?” sorusunun yanıtı arandı.
05.08.2017

Almanya ile İlişkilerimiz Üzerine Basın Açıklamamız

Türkiye’nin ekonomi alanındaki en önemli ortağı olan Almanya ile diğer ülkelerle kıyaslanamayacak ölçüde gelişmiş ilişkileri olduğu tüm kamuoyunun malumudur. Kısaca ifade etmek gerekirse, Almanya 30 yıla yakın bir süredir Türkiye’nin en büyük ihracat pazarı konumunda bulunmaktadır.
14.07.2017

Toplum Olarak Demokrasinin Önemini Daha İyi Anladık

Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği (GYİAD) Başkanı Yiğit Savcı, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından geçen bir yıllık süreyi değerlendirdi. Toplumun tüm kesimlerinin demokrasiye olan inancının katlanarak arttığını söyleyen Savcı, “Bugün hepimize düşen görev, cumhuriyetin kazanımlarına sahip çıkarak ülkemizi en büyük 10 ekonomi arasına taşımak için yorulmadan çalışmak olmalıdır” dedi.
07.07.2017

AP’nin ayrıştırıcı kararına karşın AB-Türkiye ilişkileri kesintisiz sürmeli

Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği (GYİAD) Başkanı Yiğit Savcı, Avrupa Parlamentosu’nun (AP) üyelik müzakerelerini askıya alma kararının hukuki kesinliği bulunmadığını ancak hassas bir noktada bulunan AB-Türkiye ilişkilerinin ruhunu zedeleyici nitelikte olduğunu belirtti. Savcı, ilişkilerin kesintisiz sürdürülmesi gerektiğini söyledi.