Basın Açıklamaları

15.07.2018

15 Temmuz GYİAD Basın Açıklaması

Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği (GYİAD) olarak, 2 yıl önce 15 Temmuz günü gerçekleştirilmeye çalışılan darbe girişimini bir kez daha lanetliyoruz. O gün hayatını kaybeden şehitlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, gazilerimize sağlık diliyoruz.
10.07.2018

Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği’nden (GYİAD) yapılan yazılı açıklamada, yeni kabinede görev yapacak isimlere başarılar dilendi.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin yeni kabinesinin belli olmasının ardından Başkan Yiğit Savcı imzası ile bir açıklama yapan Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği (GYİAD), Cumhurbaşkanlığı Hükümet sisteminin ilk Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve yeni kabineye görevlerinde başarılar diledi.
25.06.2018

“Ülkemizi daha ileri taşıyacak konulara odaklanmalıyız”

Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği’nden (GYİAD) yapılan yazılı açıklamada, 24 Haziran’ın ardından, seçim ortamından uzaklaşılarak, ülkemizi daha ileri taşıyacak konulara odaklanılması gerektiği ifade edildi.
20.06.2018

GYİAD'dan Cumhurbaşkanı Adaylarına Dört Maddelik Çağrı

Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği (GYİAD) Başkanı Yiğit Savcı, cumhurbaşkanı adaylarına çağrı yaparak, seçimlerin hemen sonrasında ekonomiye odaklanılması gerektiğini söyledi. Bu doğrultuda dört gündem maddesi belirlediklerini ifade eden Savcı, OHAL’in kaldırılması, AB ile ilişkilerin güçlendirilmesi, teknoloji odaklı yeni girişimlere (start-up’lara) KDV muafiyeti getirilmesi ve genç işsizliğinin azaltılmasına yönelik çalışmalar yapılması önerilerinde bulundu.
29.05.2018

GYİAD Araştırma Enstitüsü kripto para gerçeğini masaya yatırdı

Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği (GYİAD) Araştırma Enstitüsü Eşbaşkanı Şafak Herdem, kripto paraları yasal düzenlemelere tabi tutma çalışmaları, bu ürünlerin para mı yoksa bir mal mı olduğu konusundaki artan tartışmalar ve siber tehditler konusunda kripto para gerçeğini masaya yatırdı.
18.04.2018

“Erken seçim ekonomik belirsizlikleri ortadan kaldırır”

Erken seçim kararını değerlendiren Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği (GYİAD) Başkanı Yiğit Savcı, Türkiye’nin ihtiyacı olan reformları yapabilmesi ve ekonomideki belirsizliklerin ortadan kalkması açısından seçim kararını olumlu karşıladıklarını söyledi.
10.04.2018

“Proje Bazlı Teşvik Sistemi yan sanayiyi de hareketlendirecek”

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen programla tanıtılan Proje Bazlı Teşvik Sistemi’ni değerlendiren Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği (GYİAD) Başkanı Yiğit Savcı, “Süper Teşvik Sistemi, yatırım süreci boyunca doğacak ikinci ve üçüncü halka işler ve istihdam artışının sağlanması kapsamında da değerli” dedi.
29.03.2018

Türkiye sert virajı kazasız dönmeyi başardı

Türkiye’nin 2017 yılı büyüme rakamlarını değerlendiren Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği (GYİAD) Başkanı Yiğit Savcı, 2016 yılında yaşanan talihsiz ve üzücü gelişmelerin olumsuz ekonomik etkilerinin geride kalmaya başladığını söyledi. Savcı, “Türkiye sert virajı kazasız bir şekilde dönmeyi başardı” dedi.
06.03.2018

Çalışan kadınlar iş ve aile hayatı dengesini kuramamaktan şikayetçi

Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği’nin (GYİAD) kadın üyelerinin katılımı ile gerçekleştirdiği ankete göre, çalışan kadınların başlıca ortak sorunu iş hayatı ile aile hayatı arasındaki dengeyi kuramamak. Ankete göre, girişimci kadınların en büyük beklentisi finansman olanaklarına yönelik iken, yönetici kadınlar esnek çalışma saatlerine ilişkin düzenleme istiyor.
08.02.2018

“Vize serbestisinde, AB Türkiye’nin çabasına duyarsız kalmamalı”

Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği (GYİAD) Başkanı Yiğit Savcı, Türkiye’nin Vize Serbestisi Anlaşması’nın gerçekleşebilmesi için tamamlaması gereken 72 kriteri yerine getirmesinin önemine dikkat çekti.