Basın Açıklamaları

14.07.2017

Toplum Olarak Demokrasinin Önemini Daha İyi Anladık

Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği (GYİAD) Başkanı Yiğit Savcı, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından geçen bir yıllık süreyi değerlendirdi. Toplumun tüm kesimlerinin demokrasiye olan inancının katlanarak arttığını söyleyen Savcı, “Bugün hepimize düşen görev, cumhuriyetin kazanımlarına sahip çıkarak ülkemizi en büyük 10 ekonomi arasına taşımak için yorulmadan çalışmak olmalıdır” dedi.
07.07.2017

AP’nin ayrıştırıcı kararına karşın AB-Türkiye ilişkileri kesintisiz sürmeli

Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği (GYİAD) Başkanı Yiğit Savcı, Avrupa Parlamentosu’nun (AP) üyelik müzakerelerini askıya alma kararının hukuki kesinliği bulunmadığını ancak hassas bir noktada bulunan AB-Türkiye ilişkilerinin ruhunu zedeleyici nitelikte olduğunu belirtti. Savcı, ilişkilerin kesintisiz sürdürülmesi gerektiğini söyledi.
26.05.2017

GYİAD’da Yeni Başkan Yiğit Savcı Görevi Devraldı

Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği’nin (GYİAD) 16. dönem başkanı Yiğit Savcı, görevi Serkan Sevim’den devraldı. Savcı, yeni dönemde dönüşüm teması ile önemli çalışmalar gerçekleştirmeye hazırlandıklarını söyledi.
26.04.2017

"Karar yanlış ancak referans noktamız Avrupa olmalı"

Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi’nin (AKPM) kararını değerlendiren Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği (GYİAD) Başkanı Serkan Sevim, “Kararı son derece yanlış buluyoruz ancak Avrupa bizim için her zaman referans noktası olmalı” dedi. Sevim, Türkiye’nin son 15 yılda elde ettiği kazanımların, uzlaşı ortamında ortak akılla korunması gerektiği mesajını verdi.
17.04.2017

“Kaybeden yok, iki kazanan var”

Türkiye’nin kaybedeni olmayan bir halk oylaması sürecini geride bıraktığını söyleyen Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği (GYİAD) Başkanı Serkan Sevim, tüm kesimlerin kenetlenmesi gereken yeni bir dönemin başladığına işaret etti.
06.04.2017

GYİAD’dan genç girişimcilerin hikayelerini anlatan kitap

Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği’nin (GYİAD) girişimcilik vakaları serisinin ilk kitabı olan Formül Sosunda, beş Türk markasının kuruluşlarına ilişkin girişimcilik hikayelerini anlatıyor.
08.03.2017

GYİAD Başkanı Serkan Sevim’in 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Tüm kadın üyelerimizin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü içtenlikle kutluyorum.
07.03.2017

“Aile içi girişimcilik Türkiye ekonomisine 30 yıl kazandıracak”

Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği’nin (GYİAD) düzenlediği Aile Şirketleri Konferansı’nda konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Sevim, aile içi girişimciliğin önemine dikkat çekti. Aile fertlerinden birinin, şirket dışında girişimciliğe adım atmasının aile şirketlerini olumsuz etkilediğini söyleyen Sevim, “Bunu engellemek için, aile içi girişim sermayesi fonu benzeri yapılar kurulabilir. Paranın ‘hızlandırma’ özelliği sayesinde, girişimler çok daha kısa sürede büyüyebilir ve böylece Türkiye ekonomisi 30 yıl ileri taşınabilir” dedi.
20.02.2017

Müjdat Gezen Sanat Merkezi’ne gerçekleştirilen çirkin saldırıyı kınıyoruz.

Tıpkı bilim gibi, ülkemizi aydınlık yarınlara taşıyacak olan sanatın ve sanatçıların yollarını zorbalıkla kesebileceklerine inananların nafile bir çaba içinde bulunduklarına inanıyoruz.
15.02.2017

Genç iş insanlarının 2017 parolası: “Yeni yılda yeni yatırım”

Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği’nin (GYİAD) gerçekleştirdiği ekonomik beklenti anketine göre, üyelerin yüzde 41’i, işler açısından 2017’nin daha iyi bir yıl olacağı düşüncesinde. 2017 yılında yeni yatırım planlayanların oranı ise yüzde 46’yı buluyor.