Teknoloji, İnovasyon ve KOBİ Girişimciliği Konferansı

21.05.2016

TARİH : 21.05.2016  SAAT : 08:30  YER : Çırağan Otel

 

İstanbul Üniversitesi ortaklığı ve EPPA desteği ile Teknoloji, İnovasyon ve KOBİ Girişimciliği Konferansı, 21 Mayıs 2016 tarihinde Çırağan Otel'de düzenlendi.

Bu konferansın amacı 2017 yılında gerçekleştirilecek II. Dünya Teknoloji, İnovasyon ve Girişimcilik Konferansı’na temel oluşturacak şekilde, akademisyenler, iş dünyası ve kamu kesimi temsilcilerinin bilgi birikimi ve tecrübelerini bir araya getirerek, Türkiye ekonomisinin mevcut sorunlarını belirlemek ve söz konusu sorunları en hızlı ve etkin şekilde ortadan kaldıracak politika önerileri oluşturmaktır.

Ayrıca gerek büyük ölçekli işletmeler gerekse KOBİ’lerin Ar-ge ve İnovasyon kapasitelerinin artırılmasına yönelik öneriler oluşturmak hedeflerimiz arasındadır. Bu bağlamda çalıştayımızın ana konusu Orta Gelir Tuzağından Çıkış İçin Entelektüel Ekonomi Politikaları olarak belirlenmiş ve çalıştay boyunca akademisyenler, iş dünyası ve kamu kesimi temsilcilerinin yapacakları değerli katkılarla, Türkiye ekonomisinin bu önemli sorununu ortadan kaldıracak etkin politika önerileri oluşturulması amaçlanmıştır.

Konferansımızı köklü geçmişiyle tarihten geleceğe bilim köprüsü olma misyonunu üstlenmiş olan İstanbul Üniversitesi ile ortaklaşa yapmanın gururunu yaşamaktayız.

 

Saygılarımızla; 

İrem Pehlivanoğlu & Yasin Kadooğlu

Ticari İlişkiler Komitesi Eş Başkanları