Kattenberk Yaza Hazır / Birkan Tombul

Temizlik sektörünün öncü kuruluşlarından Kattenbeck Facility Services yaza çok dikkat çekici renklere sahip olan üniformalarla girdi.

Kattenberk Yaza Hazır / Birkan Tombul

 

Haberapron.com'dan Alınmıştır.

 

Kattenbeck’in Genel Koordinatörü Birkan Tombul, www.haberapron.com’un sorularını yanıtladı. Birkan Tombul;” Turuncu renkleri seçerek dinamik hizmet anlayışımızı bir basamak daha yukarı çıkarmayı hedefliyoruz.”  dedi.

Neden Turuncu rengi seçtiniz?

Birkan Tombul; “Turuncu rengi ekip arkadaşlarımızla yaptığımız araştırmalar sonrasında kararlaştırdık. Turuncu dışa dönük, heyecan ve mutluluk verici, dinamik, dikkat çekici, çarpıcı ve iç açıcı bir renktir. Sıcak renklerin genel karakteri olan kişiye canlılık ve neşe vermesi, kırmızıdan sonraki en sıcak renk  olan turuncu için de geçerlidir. Turuncu aynı zamanda gösterişin rengidir, fakat kırmızı kadar rahatsız edici olmadığından daha rahat  kullanılabilir.

Çalışanlarınıza enerji ve mutluluk hissi vermesi için bu rengi seçtiniz diyebilir miyiz?

Birkan Tombul; “Evet, yaptığımız iş gereği sürekli ve süratli bir biçimde çalışmalı, faal olmalıyız. Neticede her gün yüz binlerce yolcunun ziyaret ettiği bir terminalin temizlik hizmetlerini sağlamak kolay değil. Turuncu renkleri seçerek dinamik hizmet anlayışımızı bir basamak daha yukarı çıkarmayı hedefliyoruz.

Kattenbeck’in havalimanı temizliğinde lider bir marka olduğunu biliyoruz. AVM, hastane, plaza ve benzeri diğer tesis ve binalarda  da hizmet veriyor musunuz?

Birkan Tombul; “Evet, havalimanı temizliğinde uluslararası bir markayız. Örneğin 2013 yılının ilk ayında Avrupa’dan özel çöp toplama otomatları getirdik. Bu makinelerin yardımı ile, normal şartlarda üç personelin birlikte çalışmasıyla yerine getirilebilen çöp toplama vazifesini tek personele düşürerek personellerimizden daha fazla verim almayı hedeflemiştik ve bunu başardık.

Atatürk Havalimanı’nın her gün artan yolcu sayısına karşın, sürekli kendimizi yenileyerek ve hizmet kalitemizi artırarak TAV yolcularına temiz ve hijyenik bir terminal sunuyoruz. Atatürk Havalimanı haricinde, sektördeki deneyimlerimizi ve bilgilerimizi Ortadoğu’daki havalimanlarına taşıyarak farkımızı gösterdik.

Ayrıca, Kattenbeck Facility Services olarak AVM’lerde, hastanelerde ve plazalarda hizmet vermeyi sürdürüyoruz.

Temizlik sektörü de diğer sektörler gibi kendi içerisinde farklı gruplara ayrılır. Hastane temizliği farklıdır, otel temizliği farklı. Elbette AVM temizliği de öyle, ama en farklısı havalimanı temizliğidir. Havalimanı temizliği yapan bir ekip her türlü bina veya tesisin temizliğini çok pratik bir şekilde yürütebilir. Zira bir havalimanı içerisinde otel de mevcuttur, ‘duty free’ (avm) de. ‘Food court’ da mevcuttur, sağlık bölümleri de. Kısacası havalimanı şehrin içinde bir
şehir gibidir.

Birkan Tombul Kimdir;

Üniversite eğitimini ABD’de Proje Yönetimi okuyarak tamamlayan ve yine ABD’de tesis yönetim sektöründe çalışarak tecrübe edinip ülkemiz sektörüne değer katan Birkan Tombul, aynı zamanda GYİAD (Genç İş Adamları Derneği) üyesidir.