Kadın Çalışma Grubu - "Eril ve Dişil Özelliklerin Kullanımı" Eğitim Toplantısı

29.01.2019

Değerli Üyemiz,

GYİAD Kadın Çalışma Grubu olarak yeni yılın sizlere sağlık, başarı, bereket ve mutluluk getirmesini dileriz.
 
Çalışma Grubumuz 2018 yılında toplumda ve iş hayatında kadının gücünün fark edilmesi için çalışmalarına hız kesmeden devam etti ve Eşitlik Hareketi ile milyonlara ulaşarak iş hayatında eşitliğe toplumsal boyutta dikkat çekti.
 
2019 yılı da bizim için bu farkındalığı güçlendirileceği projeler geliştireceğimiz bir yıl olacak. Bu çerçeve de ilk etkinliğimizi 29 Ocak 2019 Salı günü bir workshop olarak düzenliyoruz.
 
Günümüz dünyasında, dijitalleşme ve hızlı değişim süreçlerinin getirdiği kaos ortamında, sürdürülebilirlik için ihtiyaç duyulan özellikler kadının doğal olarak sahip olduğu kaynaklardır. Kadında var olan bu dişil özellikler tüm liderlerin alet çantasında ihtiyaç duyacağı yetkinliklerdir:

        -    karmaşayı yönetebilme
        -    belirsizlikle durabilme
        -    ilişkileri besleme, derinleştirme
        -    duygu ve sezgileri kaynak olarak kullanabilme
        -    yaratıcılık
        -    çok boyutlu düşünme ve risk yönetimi

Bu kaynakların kullanılmasına mani olan konulardan biri bilinçsiz önyargılarımızdır. Bilinçsiz önyargılarımıza ışık tutarak, fark etmek, davranışlarımıza ve seçimlerimize bilinç getirir, eril ve dişil özelliklerimizi dengeli kullanmamızı sağlar. 
 
Daha verimli, daha üretken ve daha eşitlikçi bir iş dünyası yaratma hayalimiz içinde, eril ve dişil liderlik vasıflarımızı fark ederek, dengeli olarak kullanabilmek amacı ile bu workshopta kendimize dönüp bu perspektiften bakacağımız bir zamanı birlikte geçireceğiz.
 
Workshop içeriğimiz sadece iş kadınları için değil, iş adamları için de önümüzdeki dönemin belirsizliğini yönetmek için önemlidir.  Katılımlarınız ile birlikte öğrenerek deneyim kazanmaya sizleri davet ediyoruz.
 
Etkinlik Detayları:

Konu 

: İş Hayatında Eril ve Dişil Özelliklerin Kullanımı

Tarih

: 29 Ocak 2019 Salı

Yer
  

: Qubbe Gayrettepe / Gayrettepe Mahallesi, Yıldız Posta Cd. No:50, 34349
  Beşiktaş/İstanbul

 

 

Program
    

: 08:00 - 08:30 Kahvaltı  
  08:30 - 10:30 Workshop

Moderatör : Özlem Kıyat Berber (CPCC, PCC) ‘Yönetici Koçluğu’, ‘Ekip ve İlişki Sistemleri Koçluğu’, ‘Yönetim Danışmanlığı’ hizmetlerinin yanı sıra liderlik eğitimleri vermektedir ve bu alanda atölyeler tasarlar ve sunar.


Etkinlik katılım ücreti 100 TL'dir.
Katılım teyidinizi Derneğimizi arayarak (Tel: 0212 356 94 06) bildirebilir, ödemenizi kredi kartı ile ya da aşağıda yer alan GYİAD banka hesabına aktarabilirsiniz.
 
Banka Bilgileri: 
Denizbank / Levent Büyükdere Şube / Genç Yönetici ve İşadamları Derneği Hesabı
Şube Kodu : 5940 - Hesap No: 60104036-351 TL 
IBAN No TL : TR64 0013 4000 0601 0403 6000 01

Sevgi ve Selamlarımla,

İlkay Demirdağ
Başkan Yardımcısı ve Kadın Çalışma Grubu Başkanı 
GYİAD