Genç Türk iş adamı, 3. kez Körfez'in en etkili isimleri arasında / Burak Kızılhan

Construction Week’in her yıl belirlediği, bölgenin en etkili 100 ismini kapsayan Power 100 listesine genç Türk iş adamı 3.ncü kez girmeyi başardı.

Genç Türk iş adamı, 3. kez Körfez

 
Orta Doğu’nun ve Körfez’in en prestijli yayın kuruluşlarından Construction Week’in her yıl belirlediği, bölgenin en etkili 100 ismini kapsayan Power 100 listesine AE Arma-Elektropanç Yönetim Kurulu Üyesi Burak Kızılhan bu yıl 88’inci sıradan girdi ve 3. kez listeye girerek başarısını taçlandırdı. Listede Türkiye’yi temsil eden üç kişiden biri olan 31 yaşındaki Kızılhan, ayrıca listenin en genç ismi olarak da dikkat çekiyor. 
 
Power 100 listesi, her yıl Körfez Bölgesi’nde inşaat ve yatırım sektöründe faaliyet gösteren şirketlerin ciroları, kârları, çalışan personel sayısı, mevcut projelerinin yanı sıra şirket temsilcilerinin bölgeye kattıkları değer, teknoloji ve inovasyona yaklaşımları, liderlik birikimleri gibi nitelikler göz önüne alınarak hazırlanıyor. 
 
Londra’daki University of Hertfordshire’da Elektrik – Elektronik Mühendisliği üzerine lisans eğitim alan Burak Kızılhan, yine Londra’da bulunan Brunel University’de Mühendislik Yönetimi Master’ı yaptı. Eğitiminden sonra, 2 sene boyunca Schneider Electric İngiltere’de çalıştı ve daha sonra aile şirketi AE Arma-Elektropanç’ta görev aldı. Kızılhan ayrıca, Harvard Business School’da finans alanında Executive eğitimini tamamladı.
 
Dünya çapında; elektrik, elektronik, mekanik ve bilgi-iletişim teknolojileri alanlarında, teknik servis sağlayıcı Türkiye’nin en güçlü teknik müteahhitlik şirketi AE Arma-Elektropanç, bölgede Dubai, Katar, Abu Dhabi, Lübnan gibi ülkelerde yürüttüğü pek çok proje ile dikkat çekiyor. 2010 yılından beri, AE Arma-Elektropanç’ta İş Geliştirme Müdürü ve Orta Doğu-Kuzey Afrika (MENA) operasyonlarının başında yer alan Kızılhan, 2014 yılından itibaren şirketin Yönetim Kurulu Üyeliği ve Genel Müdür Yardımcılığı görevini sürdürüyor.
 
Sivil toplum kuruluşlarında da çalışmalar yürüten Kızılhan, İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER) Yönetim Kurulu Üyesi, Genç İşadamları Derneği (GYİAD)  ve Endeavor Türkiye üyesidir.