Başkan´ın Mesajı
Başkan´ın Mesajı
Fuat PAMUKÇU - GYİAD Yönetim Kurulu Başkanı

10 Mayıs 2018 tarihinde düzenlenen Genç Yönetici ve İş İnsanları Derneğinin 17. Olağan Genel Kurul toplantısı neticesinde 16. Dönem Başkanımız Yiğit Savcı’dan devraldığımız GYİAD Bayrağını hep birlikte daha da ileriye taşımak arzusundayız. 17. Olağan Genel Kurul toplantımızı 100’ü aşkın bir katılım ile tamamlamış olmanın gururu içerisindeyiz. Bu vesile en başta bütün katılımcılar olmak üzere Divan Heyeti Başkanımız Sayın Cem Soysal, Başkan Yardımcısı Sayın İrem Pehlivanoğlu ve Yazmanımız Sayın Dilek İnan’a destekleri için teşekkür ederim.  Bununla birlikte 17. Dönem boyunca Derneğimizin başarısına başarı katmak için beraber çalışacağımız bütün yönetim kurulu, denetleme kurulu ve eşbaşkanlara şimdiden kıymetli emekleri için şükranlarımı sunarım.

Olağan Genel Kurul toplantımızın ardından hemen ilk yönetim kurulu toplantımızı düzenleyerek çalışma grupları ve alt komitelere ilişkin kararlarımızı aldık. GYİAD tarihinde bir ilke imza atarak yönetim kurulu toplantımıza bütün üyelerimizi davet ederek son derece şeffaf bir şekilde kararlarımızı aldık. Bununla birlikte sadece GYİAD üyelerinin olduğu instagram hesabımızdan da toplantı akışımızı canlı olarak yayınladık. 

Müsadenizle ilk yönetim kurulu toplantımızda alınan bazı önemli kararlardan bahsetmek isterim. 17 Mayıs 2019 tarihinde GYİAD Yönetim Kurulu olarak ilk etkinliğimiz Ata’mızın huzuruna çıkmak olacak. Anıtkabir ziyaretimizin ardından Milli Eğitim Bakanımız Sayın Prof. Dr. Ziya Selçuk’u ziyaret ederek GYİAD’ın eğitime ilişkin görüşlerini paylaşacağız. Bunun yanısıra GYİAD Londra temsilciliğinin açılması ilgili karar alınmış olup hazırlıklara başlanmıştır. Çok kısa bir süre sonra ise Dernek merkezimizin daha prestijli bir yere taşınması için de çalışmalarımızı başlatmış bulunuyoruz, bilgisini ayrıca vermek isterim.

17. Dönem yönetim kurulu olarak biz, Mevcut çalışmaların tümüne ilaveten Akademi, Kadın, Dijital, Girişimcilik ve Gelişim başlıklarını da kapsayan, yeni ve öncelikli konularımızı belirledik. Sizlerin de gördüğü üzere bu dönem pek çok konu üzerine çalışmalar yapacağız. Dolayısıyla siz değerli üyelerimizin çalışma gruplarına ve etkinliklere katılımları çok önemli. Yeni ve eski üyelerin birbirlerini tanımaları ve projelerde el birliği ile çalışmalarını çok önemsiyoruz. GYİAD ancak üyelerinin destekleri ile gücüne güç katmaya devam edecek.

Bu vesile ile GYİAD bayrağını sürekli en üst seviyeye çıkaran tüm geçmiş dönem başkanlarımıza, yönetim kurullarına ve üyelerimize içtenlikle teşekkür ediyorum.

17. Dönem yönetim kurulu olarak önümüzdeki iki seneyi en verimli şekilde geçireceğimizden hiç şüphem yok. Hep birlikte geleceğe iz bırakalım diyor, sizleri saygı ile selamlıyorum.


Özgeçmiş
 
Fuat Pamukçu, 22 Şubat 1983 New York, ABD doğumlu. Robert College lise eğitimi, Northwestern Üniversitesi Endüstri Mühendisliği, Ekonomi Çift Ana Dal mezunu. Evli ve 1 kız çocuğu babası. DFDS Akdeniz İş Biriminde Satış, Pazarlama, İş Geliştirme ve Strateji Başkan Yardımcısı. İtalya’da Samer Seaports Terminals srl iştirakinde 2013 yılından beri Yönetim Kurulu Üyesi. Öncesinde 2005-2007 arasında Londra’da Citigroup’da Yatırım Bankacılığı bölümünde analist. 2009 yılında beri GYİAD üyesi. GYİAD 15.dönem Yönetim Kurulu üyesi ve Üye İlişkiler Komitesi eşbaşkanı. 16.dönem Yönetm Kurulu üyesi ve Başkan Yardımcısı. Dijital Çalışma Grubu Başkanı. 
 
GYİAD’ın yanısıra, Robert Kolej Mezunlar Derneği üyesi, RC 2001 mezunları Sınıf Temsilcisi, Northwestern Alumni Association of Turkey Derneği Kurucu Yönetim Kurulu üyesi ve Asbaşkanı, Northwestern Alumni Admissions Council Üyesi, 1907 Fenerbahçe Derneği Üyesi, Büyük Klüp Üyesi, Enka Spor Klubü Üyesi, Propellor Club Üyesi ve Yanındayız Derneği üyesi. Mesleki temsilcilikler: 2011 yılından beri Yased Uluslararası Yatırımcılar Derneği temsilcisi ve Temmuz 2017’ye kadar Intermodal Taşımalar Alt Çalışma Grubu Başkanı, Uluslararası Kombine Taşımacılar Derneği (UTIKAD), Türkiya Liman İşletmecileri Derneği, Demiryolu Taşımacıları Derneği ve TÜSİAD Üyesi. 

Başkan Fuat Pamukçu´ nun GYİAD 17. Olağan Genel Kurul Toplantısı Konuşma Metni

Hep Birlikte İz Bırakalım Videosu
Copyright © GYİAD 2019. Tüm hakları saklıdır