Bankacılar, Finansın Geleceğini Tartıştı / Erden Timur

İş dünyasının geleneksel buluşma noktası CEO Club toplantısı, Capital ve Ekonomist dergilerinin öncülüğünde gerçekleşti. Nef’in etkinlik sponsoru olduğu “CEO Club Bankacılar Zirvesi”nde, Türkiye’de bankacılığın potansiyeli ve geleceği tartışıldı.

Bankacılar, Finansın Geleceğini Tartıştı / Erden Timur

 
Capital ve Ekonomist dergilerinin öncülüğünde düzenlenen geleneksel CEO Club toplantısı, Türkiye’nin önde gelen bankalarının üst düzey yöneticilerini bir araya getirdi. Vodafone’un ana sponsorluğunda, NEF’in etkinlik sponsorluğunda, Denizbank ve UnionPay International’ın ise co-sponsorluğunda Conrad Istanbul Bosphorus Oteli’nde yapılan “CEO Club Bankacılar Zirvesi”, Capital ve Ekonomist Dergileri Yayın Direktörü M. Rauf Ateş, Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy ve NEF Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erden Timur’un açılış konuşmalarıyla başladı. 
 
Türk Ekonomi Bankası CEO’su Ümit Leblebici’nin moderatörlüğünde gerçekleşen “CEO Club Bankacılar Zirvesi’ne Ziraat Bankası CEO’su Hüseyin Aydın, Denizbank CEO’su Hakan Ateş, Citibank CEO’su Serra Akçaoğlu, Akbank CEO’su Hakan Binbaşgil, Şekerbank CEO’su Halit Yıldız ve Garanti Bankası CEO’su Fuat Erbil konuşmacı olarak katıldı. Türkiye’de bankacılığın potansiyelinin ve geleceğinin tartışıldığı zirvede, sürdürülebilir ekonomik kalkınmada dijitalleşmenin rolü, yeni nesil teknolojilerin bankacılık üzerindeki dönüştürücü etkisi ve Türk bankacılık sektörünün dijitalleşme performansı gibi konular ele alındı.
 
BANKACILIK SEKTÖRÜ ÜLKENİN CAN SUYUDUR
NEF Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erden Timur, yaptığı açılış konuşmasında, bankacılık sektörünün önemine değindi. Nef’e en büyük katkının öncelikle çalışanlarından, ardından bankacılık sektöründen geldiğini paylaşan Timur, bankacılığın reel sektörü finanse ederek, bunun insanlığın ortak geleceğinin inşası ilgili olduğunu söyledi.
 
“Ekonominin her tarafına diriliği ve canlılığı sunuyorsunuz. Bankacılık dünyaya sürdürülebilir kalkınmayı getirmeye çalışıyor. Tabii niyet burada çok önemli, kalkınma için yapıyorsanız, can veren “Hay” ismine uygun hareket edersiniz. Sadece bilanço için iş yapıyorsanız o ayrı. Bu açıdan bakıldığında finans sektörü ülkenin can suyudur” değerlendirmesinde de bulunan Timur sözlerini şu şekilde sürdürdü: 
 
“2014 yılı rakamlarına göre 1.6 milyar TL aktif büyüklüğüyle konut geliştiricileri arasında en yüksek aktif büyüklüğe sahip firma olma özelliğini taşıyan Nef olarak, yüzde 73,5’lik özkaynak karlılığımız bulunuyor. Öte yandan Türkiye’nin ve dünyanın lider şirketleriyle gerçekleştirdiğimiz işbirlikleri çerçevesinde ses getiren projelere imza atıyoruz. Tüm başarılarımızda bankacılık sektörünün katkısı çok büyük. Sağladığınız tüm bu katkılar için çok teşekkür etmek istiyorum. Nef’e en büyük katkı tabii çalışanlarımızdan geliyor. Ancak ikinci en büyük katkı kuşkusuz bankacılık sektöründen. Kazandırmak, kazandırdıkça büyümek… Sürdürülebilir kalkınmaya sağladığınız katkılar nedeniyle sizin yaptığınız iş çok güzel bir iş.....